“Полтава починається з кожного з нас”: Альона Гончаренко про “Містохаб”, волонтерство і розвиток міста

За інформацією: Суспільне Полтава.

У Полтаві діє організація "Містохаб", яка у майбутньому має фінансувати соціальні ініціативи. Нині у приміщенні завершують ремонт, але проєкт уже працює.

Про цю ідею та про її втілення Суспільне поговорило із керівницею проєкту Альоною Гончаренко.

Фасад будівлі “Містохаб” у Полтаві. Суспільне Полтава

"Містохаб" ― це простір, де функціонуватиме крамниця товарів місцевих виробників, кав’ярня та місце для заходів. Прибуток від їхньої роботи будуть спрямовувати на втілення ідей полтавців щодо покращення міста.

Керівниця проєкту “Містохаб” Альона Гончаренко у Полтаві. Суспільне Полтава"Стратегічна задача ― це не лише бути місцем, куди можна прийти. Це системно підтримувати соціальні ініціативи і стати таким соціальним інкубатором для того, щоб містяни активніше залучалися до створення свого міста. Так званий лозунг нашого проєкту ― це "Моя Полтава на мене схожа". І ми популяризуємо це як цінність, бо Полтава починається з кожного з нас", ― сказала Альона Гончаренко.

Стійки столів, які будуть у кафе “Містохабу”. Суспільне Полтава

Аби запустити простір, команда взяла в безоплатну оренду на 10 років частину історичної будівлі. Вона потребувала ремонту, нині роботи завершені на 95%.

"Безоплатну оренду нам надає Свято-Успенський собор. Власне, 10 років ― це сума, яку б коштувала нам оренда на комерційних умовах у цьому приміщенні. Але цю суму ми інвестуємо в ремонт, тому, відповідно, ми не сплачуємо орендної плати", ― розповіла керівниця проєкту.

Майбутнє приміщення кафе “Містохабу” у Полтаві. Суспільне Полтава

Для ремонту залучали гроші інвесторів: індивідуальні вкладали по 1 тисячі доларів, а корпоративні по 5 тисяч. Таким чином загальна сума склала 180 тисяч доларів. Альона Гончаренко розповіла:

"Що отримують імпакт-інвестори? У першу чергу, це причетність до системних змін у місті. І перше ― це відновлення історичної будівлі в центрі міста. У другу чергу ― це причетність до майбутніх потенційних змін. Їхня задача потім визначати, які ж саме проєкти будуть підтримані. Містяни подають свої ідеї, заявки на ці кошти і, відповідно, імпакт-інвестори голосують".

Приміщення, де буде кафе й простір для заходів. Суспільне Полтава

Поки "Містохаб" повноцінно не запрацював, його команда організовує заходи та долучається до зборів грошей на сили оборони та, зокрема, для місцевих рятувальників. Із ними створили календарі, за продаж яких виручили 1,6 мільйона гривень.

Меблі, які підготували для “містохабу”. Суспільне Полтава"В нашому місті дуже бракує заходів на відкритому повітрі для того, щоб просто провести час десь з користю, подивитися на полтавських виробників, пройти якийсь майстер-клас. Тому на наступний рік ми все ж таки плануємо цю роботу більш активною".

За словами Альони Гончаренко, повноцінно запустити роботу "Містохабу" планують цієї зими.

Новини України