Полон чоловіка, виїзд із Маріуполя і під вартою у ДНР: історія Оксани Григор’євої із Кременчука

За інформацією: Суспільне Полтава.

Оксана Григор’єва, яка виїхала з Маріуполя у Кременчук, чекає на повернення чоловіка військового з полону. Туди він потрапив 20 травня 2022 року, коли виходив зі заводу "Азовсталь". Сама ж переселенка, коли виїхала з окупації, потрапила під варту так званої "ДНР", куди її здали куми. Нині жінка виходить на акції, аби з полону швидше повернули її чоловіка і решту військових.

Оксана Григор’єва про полон чоловіка дізналася не одразу, так як перебувала на той час у Маріуполі. Про це вона розповіла Суспільному.

"Із "Азовсталі" їх відвезли в Оленівку. Як ми всі знаємо, у ніч з 28 на 29 липня у бараці в Оленівці (у бараці № 200", як називають його) стався вибух. І дуже було складно прочитати список і побачити там прізвище свого чоловіка. Але ж, на жаль, у цьому списку були побратими мого чоловіка, яких я знала, з якими я спілкувалася. І дуже було важко, але водночас було і радісно, те, що прізвища мого чоловіка не було у цьому списку", — розповіла Оксана Григор’єва.

Акція-нагадування у Кременчуці про воїнів, які перебувають у російському полоні. О. Григор’єва

Нині жінка не знає, де та у якому стані перебуває її чоловік. Останній раз про нього дізналась 6 травня 2023 року від полонених бійців "Азову", яких обміняли.

Оксана Григор’єва виходить на акції у підтримку своєму чоловіку, який перебуває у російському полоні. О. Григор’єва"До повномасштабного вторгнення мій чоловік служив у полку "Азов". На сьогоднішній день це 12-та бригада Національної гвардії "Азов". Він служив з 2015-го року. І повномасштабне вторгнення звісно ж зустрів в Маріуполі", — каже Оксана Григор’єва.

До повномасштабної війни Оксана Григор’єва разом з сім’єю жила у Маріуполі. Із 24 лютого 2022 року до 18 березня 2022 року вона перебувала в підвалі свого дев’ятиповерхового будинку.

Оксана Григор’єва виходить на акції-нагадування щодо воїнів, які перебувають в російському полоні. О. Григор’єва"Це дуже було складно, по-перше, ти не розумієш, що відбувається з твоїм чоловіком, як він. Думки були всі про нього, це по-перше. А по-друге, коли проходили авіабомби, тобто 24 на 7 Маріуполь просто стирали з лиця Землі. І дуже було складно це прийняти, це відчувати. Без світла, без зв’язку, їжа закінчилася, тобто морально дуже було важко. І ти не розумів, що взагалі відбувається, що тобі робити, як вибиратися, бо кожна хвилина могла вартувати життя", — поділилася спогадами Оксана Григор’єва.

Після виїзду з Маріуполя Оксана потрапила під варту так званої "ДНР". Туди її здали знайомі. Дві доби жінку допитували, застосовуючи фізичне та психологічне насилля.

Одна із акцій, яку влаштували у Кременчуці. О. Григор’єва"У те місце, куди я приїхала (це 20 кілометрів від Маріуполя), я приїхала до своїх кумів. Але, на жаль, мої куми виявилися не дуже гарними людьми. І здали мене ДНРовцям. Тобто я дві доби перебувала під вартою в ДНР", — розповіла Оксана.

Оксана Григор’єва на акції у Кременчуці. О. Григор’єва

Згодом жінка переїхала до Кременчука, де жили родичі її чоловіка. І з грудня 2023 року почала влаштовувати разом з іншими родичами військовополонених акції-нагадування "Не мовчи. Полон вбиває". За словами Оксани Григор’євої, метою акцій є привернення уваги до того, що їхніх близьких не обмінюють і вони досі перебувають у полоні.

Новини України