За інформацією: Суспільне Хмельницький.
Фігурант Бахчисарайської третьої групи у “справі Хізб ут-Тахрір” Рустем Сеїтмеметов. Кримська солідарність
Засудженого на 13 років ув'язнення фігуранта третьої Бахчисарайської групи у "справі Хізб ут-Тахрір" кримського татарина Рустема Сеїтмеметова, перевезли з колонії в Салаваті до лікарні через скарги на біль у серці. Де саме зараз перебуває політв'язень, поки що невідомо.
Читайте цей матеріал кримськотатарською
Про це повідомила його дружина Зера Сеїтмеметова Кримській солідарності.
За її словами, востаннє Рустем виходив на зв'язок 7 жовтня через систему «Зонателеком» і повідомив, що його планують перевезти в лікарню.
"Стан здоров'я був нехороший, турбував тиск і болі в серці. З 7 жовтня по сьогоднішній день я не знаю — в яку саме лікарню його вивезли і з яким діагнозом. Зробили запит до колонії і чекаємо на офіційну відповідь", — зазначила Зера Сеїтмеметова.
Кілька місяці тому Рустем переніс операцію з шунтування серця, коли перебував у тюрмі в Дімітровграді, Ульяновської області.
Що відомо про Рустема Сеїтмеметова
Рустем Сеїтмеметов — педагог за освітою, після одруження працював будівельником. Колеги та роботодавці характеризують його як надійного та відповідального співробітника. До арешту він забезпечував свою сім'ю та батьків дружини.
11 березня 2020 року в окупованому Бахчисараї російські силовики провели обшуки у кількох будинках кримських татар: Амета Сулейманова, братів Сейтумера та Османа Сейтумерових, їхнього дядька Рустема Сеїтмеметова та колишнього активіста "Кримської солідарності" Сейтумера Сейтумерова, який кілька років тому вимушено залишив Крим.
У жовтні 2021 року Південний окружний військовий суд Ростова-на-Дону засудив Сейтумера Сейтумерова, Османа Сейтумерова, Рустема Сеїтмеметова та Амета Сулейманова до 17, 14, 13 та 12 років позбавлення волі в колонії суворого режиму відповідно.
Сторона захисту стверджує, що у матеріалах справи "немає жодного доказу", що обвинувачені мали при собі зброю, вибухівку, боєприпаси, що вони планували вчинити теракт і закликали до цього інших. Матеріали справи містять аудіозаписи з обговореннями політики та релігії у мечетях Бахчисарая.
У квітні 2023 року Сеїтмеметов повідомив своїй дружині за тюремним зв'язком "Зонателеком", що схуд на 15 кілограмів. Наразі його етапували до російської в'язниці Димитровграда.
Хізб ут-Тахрір — це ісламська політична партія. У Росії у 2003 році її визнали терористичною організацією, а причетних до неї почали переслідувати. Звинувачують учасників в "антиконституційній діяльності" та спробі створити так званий "всесвітній халіфат". Після окупації Криму у 2014 році окупанти поширили дію свого законодавства і на захоплений Крим. У причетності до Хізб ут-Тахрір почали звинувачувати і кримчан-мусульман, таким чином посиливши тиск на кримських татар за незгоду з окупацією півострова.