За інформацією: Суспільне Хмельницький.
Сервер Мустафаєв. Фото: Кримська солідарність
Дружина кримськотатарського активіста, політвʼязня Сервера Мустафаєва повідомила правозахисникам про суворі умови утримання (СУУ) в російській колонії, де відбуває незаконне покарання її чоловік. У кримського татарина дефіцит вітамінів, погіршився зір та проблеми з колінами. Його також позбавили можливості здобувати вищу освіту.
Про це Майє Мустафаєва розповіла Кримськотатарському Ресурсному Центру.
Сервер не може виходити на свіже повітря, він постійно знаходиться у приміщенні. Через нестачу сонячного світла у політвʼязня виник дефіцит вітаміну D.
Погіршується і зір політвʼязня, а також зберігається хруст у колінах, для чого потрібне додаткове обстеження.
“Ми передали йому ортопедичне взуття через плоско-вальгусну деформацію стопи, адже звичайне взуття йому не підходить”, — розповіла дружина.
Крім того, росіяни позбавили Сервера Мустафаєва можливості отримання вищої освіти, перевівши на СУУ.
“Він дуже хотів вчитися, вступив і вже закінчив перший курс, але через суворі умови утримання його відрахували. Ми добиваємось, щоб йому дозволили продовжити навчання, але поки це питання не вирішено, — поділилася Майє Мустафаєва.
Що відомо про Сервера Мустафаєва
Сервер Мустафаєв – координатор громадського об'єднання "Кримська солідарність", що надає юридичну, інформаційну та соціально-побутову допомогу сім'ям політв'язнів Криму.
З 2014 року Мустафаєв займався системним моніторингом ситуації в Криму і висвітлював політично мотивовані судові процеси.
21 травня 2018 року після обшуків силовики заарештували Сервера Мустафаєва та Едема Смаїлова.
16 вересня 2020 року в Південному окружному військовому суді в Ростові-на-Дону кримського мусульманина засудили до 14 років позбавлення волі.
14 березня Апеляційний військовий суд у Власісі практично в повному обсязі відмовив захисту в задоволенні скарг. Загалом у справі відбулося понад 45 судових засідань.
Хізб ут-Тахрір —це ісламська політична партія. У Росії у 2003 році її визнали терористичною організацією, а причетних до неї почали переслідувати. Звинувачують учасників у "антиконституційній діяльності" та спробі створити так званий „всесвітній халіфат“. Після окупації Криму у 2014 році окупанти поширили дію свого законодавства і на захоплений Крим. У причетності до Хізб ут-Тахрір почали звинувачувати і кримчан-мусульман, таким чином посиливши тиск на кримських татар за незгоду з окупацією півострова.