Подолав дистанцію менш як за 1,5 години: вінничанин розповів про встановлення рекорду України на гребному тренажері

За інформацією: Суспільне Вінниця.

Богдан Кирилюк під час встановлення рекорду України. Facebook-сторінка головного Управління ДСНС у Вінницькій області

7 грудня у Вінниці 29-річний рятувальник Богдан Кирилюк встановив рекорд України, подолавши дистанцію півмарафону на гребному тренажері менш ніж за півтори години.

Про те, як з'явилася ідея зафіксувати досягнення та як готувався до рекорду, він розповів Суспільному.

"Я займаюся кросфітомПрограма тренувань, яка поєднує в собі елементи важкої атлетики, гімнастики та кардіо вправ для тренування всього тіла.. Є так звані CrossFit Games, які проходять кожного року. В одному з комплексів спортсмени світового рівня виконували дану вправу, але гребли 42 кілометри. Дівчата змагалися проти хлопців, було приблизно 50 спортсменів, які виконували цю вправу понад три години. Я побачив, наскільки це цікаво і водночас важко, бо це потрібно робити довго і без перестанку", — розповів Богдан Кирилюк.До цього також бачив приклад наших спортсменів, пожежників, які виконували різні вправи та ставали в них рекордсменами. Мені здалося цікавою ідеєю подивитися на сайті "Книги рекордів України", які є номінації, які вправи виконують та обрати щось для себе. Спав на думку гребний тренажер, адже використовую його майже щоразу під час своїх тренувань як у комплексах вправ, так і під час розминки, — сказав спортсмен.

Богдан Кирилюк під час нагородження. Facebook-сторінка головного Управління ДСНС у Вінницькій області

За його словами, принцип роботи обладнання простий: необхідно виконувати ритмічні рухи, які нагадують греблю на воді.

"Це американський тренажер, на якому зазвичай займаються кросфітом або тренуються спортсмени, пов'язані з плаванням. Тренажер являє собою систему, яка передбачає механічні рухи. В ньому є робоче колесо зі ступенями навантаження і сам циферблат, комп'ютер, який відмірює дистанцію. Тобто можна обрати різні рівні навантаження і різні види тренувань, наприклад, просто дистанцію або її проходження за певний час".

Богдан Кирилюк під час встановлення рекорду України. Колаж світлин з Facebook-сторінки головного Управління ДСНС у Вінницькій області

Загалом є 10 ступенів навантаження, з яких Богдан Кирилюк обрав сьомий.

"Якщо вибрати, наприклад, одиничку — це буде мінімальне навантаження, але і пройдена дистанція буде мінімальна. Тобто, щоб більше проплисти, потрібно більше зробити цих рухів. Працює в основному все тіло: ноги, корпус руки", — розповів рятувальник.

Щоб підготуватися до рекорду, він розписав програму підготовки на три місяці.

"Почав з дистанції у п'ять кілометрів, потім перейшов до десяти, далі — до п'ятнадцяти. Вирішив, що спробую пройти дистанцію півмарафону, і виставив 22 кілометри. І коли мені вдалося це зробити, зрозумів, що це дійсно реально, це завдання, яке можливо виконати. Тож почав поступово тренуватися і паралельно з цим подав заявку на "Книгу рекордів України".

Богдан Кирилюк під час встановлення рекорду України. Колаж світлин з Facebook-сторінки головного Управління ДСНС у Вінницькій області

Як розповів спортсмен, за даними експертів, досі такої номінації, як подолання дистанції півмарафону на гребному тренажерні — в Україні зафіксовано не було.

"В книзі рекордів попросили надати підтверджувальні матеріали, тобто фото, відео різних ракурсів виконаня даної вправи. Я почав знімати, все офіційно, зробив цю дистанцію вдруге і надіслав підтвердження. Через певний час, після експертиз, мені надали інформацію, що я дійсно можу претендувати на встановлення рекорду у цій категорії. Після цього контрольний раз спробував зробити даний комплекс і вже втретє пройшов цю дистанцію".

За словами хлопця, свій рекорд він присвятив Збройним Силам України.

айближча вільна дата для встановлення рекорду була 7 грудня. Коли визначився із нею, почав ще ретельнішу підготовку. Була розписана програма уже на місяць, включаючи всі інтенсивні вправи, дистанції. Сьомого грудня приїхала експертна комісія, ми обговорили всі умови виконання та дійшли спільної думки, як усе відбуватиметься, яка номінація".

Богдан Кирилюк під час встановлення рекорду України. Facebook-сторінка головного Управління ДСНС у Вінницькій області

Під час встановлення рекорду Богдана Кирилюка прийшли підтримати рідні, друзі та колеги.

"Мене ж супроводжували мої колеги, допомагали мені правильно підтримувати і темп, і пункти гідратації. Я старався: гріб не просто, аби прогребти. У мене були розраховані сили на певне зусилля, на певний час. Як тільки починаєш гребти, необхідно тримати темп годину-півтори безперестанку, тому що чим більше будеш відпочивати, чим слабше будеш гребти цим тренажером, тим буде довший час виконання", — розповів спортсмен.

Досягнення Богдана Кирилюка зафіксували представники Національного реєстру рекордів України за сприяння Вінницької обласної федерації пожежно-прикладного спорту та одного зі спортивних клубів міста.

За словами рекордсмена, побиття власного рекорду у майбутньому не планує.

"Можливо, з'явиться якась нова ідея. Як говорить "Книга рекордів України": якщо ви подаєте влучну, доцільну і правильну ідею, яка ніде не фіксувалася і не несе жодним чином загрози життю та здоров'ю, ви можете претендувати на встановлення рекорду. Можна придумати взагалі все, що завгодно", — сказав рекордсмен.

Новини України