“Побачив не тільки проблеми”: представник шведської делегації про співпрацю з Полтавою та Полтавську битву

За інформацією: Суспільне Полтава.

Полтава налагоджує зв’язки зі шведським містом Кальмар, аби продовжувати співпрацю та стати побратимами. Для цього в обласний центр приїхала іноземна делегація.

Про плани на майбутню співпрацю та можливості обміну досвідом в інтерв’ю Суспільному розповів заступник голови міста Кальмар у Швеції Ерік Чіарді. Окрім нього, приїхали також волонтери, загалом у делегації понад 10 людей.

Проблеми та перспективи для Полтави і Кальмару

заступник голови міста Кальмар у Швеції Ерік Чіарді. Суспільне Полтава

Ерік Чіарді розповів Суспільному, що у Полтаві делегація побувала у місцевій лікарні, міській раді, ЦНАПі, на церемонії нагородження військових, у підрозділі пожежників та на сміттєзвалищі.

"Я побачив не тільки проблеми, а й майбутнє, і прогрес. Але я також побачив повсякденне життя, як люди ходять вулицями, побачив сліди війни, що дуже сумно. Я думаю, що Полтава може ще багато чого зробити і дати", — сказав Ерік Чіарді.

За його словами, з Полтавою планують довгострокову співпрацю. Найближчим часом будуть надавати підтримку, зокрема, рятувальній службі.

"Ми можемо надавати підтримку технікою. Звісно, є потреба у фінансуванні. Ви повинні вміти писати заявки на різні програми. І вам потрібно справді знати, що ви хочете і чого прагнете досягти", — розповів заступник голови міста Кальмар.

Полтава налагоджує зв’язки зі шведським містом Кальмар. Фото Telegram-каналу К.Ямщикової

Крім того, шведи планують допомогти Полтавській громаді з роботою зі сміттєзвалищем. У Кальмарі займаються сортуванням відходів. Ерік Чіарді розповів:

"Кальмару знадобилося багато років, щоб прийти до того, де ми зараз. Я би сказав, що ми досить успішні у цій справі. Але, я думаю, якщо ми здолали цей шлях за 30 років, Полтава може зробити це набагато швидше, за кілька років. Я думаю, це у мисленні. І якщо ви захочете щось зробити, то ви зможете".

На рівні громади про культуру поводження зі сміттям треба «говорити у контексті політичних рішень», сказав посадовець. За його словами, війна в Україні не завадить співпраці між містами.

Що Швеція може перейняти у Полтави

Делегація із Полтави раніше відвідувала Кальмар, нині шведи теж відкриті до візитів, сказав посадовець. У місті полтавці оглянули роботу лікарні, музеїв та звалища.

"Я хочу вам сказати, що це робота з обох сторін. Ми маємо багато чого навчитися і, можливо, ми зможемо щось перейняти і в Полтави".

Делегація під час зустрічі у Полтавській міській раді. Фото Telegram-каналу К.Ямщикової

Це стосується, зокрема, роботи різних служб в умовах повномасштабної війни, сказав Ерік Чіарді:

"Як люди справляються з їхнім повсякденним життям, і, наприклад, як працюють ваші рятувальники. Або як медична сфера працює в умовах війни, як зі звичайними хворими, так і з людьми, які повернулися з фронту".

Полтавська битва, перенесення пам’ятників та історія

Шведська делегація відвідала, зокрема, музей Полтавської битви. Предок Еріка Чіарді, за його словами, був учасником тієї війни, також пережив заслання до Сибіру.

"Ми були у музеї. І я думаю, одна з дуже цікавих особливостей — це робота з "подорожами" у часі, коли ти повертаєшся, одягнувши вбрання часів тієї битви, і ніби відіграєш ті події. Це дуже хороший шлях вивчення історії. Я сподіваюся, що ми зможемо разом із Полтавою знайти фінансування для реставрації старого прапора (експонат музею – ред.), який я бачив у музеї", — сказав посадовець.

Із Полтавою планують довгострокову співпрацю. Фото Telegram-каналу К.Ямщикової

За його словами, у них немає практики перенесення пам’ятників, як це триває нині у Полтаві. Місто Кальмар має збережений історичний центр, старі будівлі у ньому належать і муніципалітету, і приватним користувачам. Останніх стримує законодавство від того, аби змінювати і руйнувати ці будинки.

"І муніципалітет, і люди, які володіють і живуть тут, дуже пишаються центральною частино міста. У нас є замок, який належить державі, але керує ним муніципалітет, ми робимо все необхідне", — сказав Ерік Чіарді.

Новини України