За інформацією: Суспільне Хмельницький.
Північне сяйво. Ужгород, 11 травня 2024 року. Олександра Голубока/Суспільне Ужгород
В Ужгороді вночі 11 травня можна було побачити північне сяйво. Небо набуло рожево-фіолетових відтінків.
Про це повідомляє кореспондентка Суспільного.
Приблизно о 1-й та 2-й годині ночі появу північного сяйва зафіксували у мікрорайоні БАМ.
"Фото зроблені між 1 і 2 годинами ночі на мобільний телефон. Прикро, що дуже багато дротів, але все-таки побачити таке явище, коли його зовсім не очікуєш, дуже хвилююче. Я забула про всі свої страхи й вибігла на фотополювання на вулицю", — сказала Олександра Голубока.
Північне сяйво. Ужгород, 11 травня 2024 року. Олександра Голубока/Суспільне Ужгород
Північне сяйво. Ужгород, 11 травня 2024 року. Олександра Голубока/Суспільне Ужгород
Північне сяйво. Ужгород, 11 травня 2024 року. Олександра Голубока/Суспільне Ужгород
Сяйво стало видимим на Закарпатті через викид корональної маси, що стався на Сонці в період з 8 по 9 травня, розповів астроном з Харкова Володимир Кажанов.
"Це природне явище є результатом викиду корональної маси, що стався на Сонці в період з 8 по 9 травня. Частинки сонячного вітру взаємодіють з магнітним полем землі і верхніми шарами атмосфери й ми бачимо це в небі", — пояснив Володимир Кажанов.
Про незвичні атмосферні явища у п'ятницю, 10 травня, попереджала синоптикиня Наталка Діденко.
"Очікується досить потужний геомагнітний шторм. Можливі проблеми зі звʼязком, погіршення самопочуття. Цікавим чи незвичним атмосферним явищам також не дивуйтеся", — написала жінка.
Як побачити північне сяйво:
- дивитись треба в північну сторону неба;
- якщо є можливість, знайдіть місце для спостереження, без світлового забруднення, подалі від ліхтарів вуличного освітлення і високих дерев чи будинків. Бажано, що б був вид на обрій;
- якщо не бачите очима, спробуйте зробити фото смартфоном: налаштувавши зйомку з довгою експозицією, або встановіть фотоапарат на штатив та зробіть кілька знімків з довгою витримкою пʼять, 10, 20 секунд (ISO 200. 400…1600 чи більше). З налаштуваннями поекспериментуйте, що б не було пересвіченого неба чи темного як смола.
Явище 10 травня також спостерігали над Одещиною, Черкащиною, Харківщиною, Дніпропетровщиною, Кіровоградщиною та іншими регіонами.
Що таке північне сяйво
Північне сяйво — оптичне явище світіння окремих ділянок нічного неба в полярних районах, яке швидко змінюється. Виникає у верхніх шарах атмосфери планети під впливом потоків заряджених частинок, які магнітне поле планети спрямовує до полюсів.
Читати ще
Читати ще Північне сяйво над Миколаєвом: що відомо
Читати ще Північне сяйво спостерігали над Тернопільщиною
Читати ще Північне сяйво на Черкащині 10 травня: астроном розповів що його викликало та як побачити