“Пишаюся тим, що в Україні створене відкрите суспільство”: третій президент України Віктор Ющенко

За інформацією: Суспільне Тернопіль.

Третій президент України Віктор Ющенко і журналістка Діана Качуровська. Суспільне ТернопільЯ був президентом, коли жодного дня у парламенті у мене не було більшості

Не можу не запитати про справу з вашим отруєнням, розкажіть, що з нею зараз?

Я думаю, що як тільки Путін піде з Росії ми отримаємо великий прогрес у цій справі. Всі ключі сьогодні знаходяться тільки там.

На вашу думку, що вам не вдалося реалізувати за вашої каденції?

Із тих можливостей, які були переді мною, я не можу сказати, щоб зробив чогось ревізію. Я був президентом, коли жодного дня у парламенті в мене не було більшості. Більшість українських політиків не можуть уявити, як це, коли у президента немає більшості в парламенті. То був час після Помаранчевої революції, коли ми декларували, що наша дорога не до Москви, а якомога далі від неї. Ми вийшли на розуміння, акцент європейської політики. Це політика, яку Україна не знала, яка не робиться за один день. Мені б хотілося, щоб в економічний успіх 2005-2010 років ми ще раз повторили в найближчі 30 років. Динаміка, щоб була від 7 до 12 відсотків при рості валового продукту — це найвища динаміка в Європі була. Щоб ми кожен місяць один мільярд інвестиції отримували в українську економіку. Це були найвищі вкладення в Україну. З тих діл, які були біля президентського столу досяжні, я ту роботу виконав.

На вашу думку, чи зараз в правильному напрямку рухається країна?

Ми всі відчуваємо, що українська політична нація із "квазі", де ми були 20 років назад, стала нацією. Ця нація в своїй основі говорить майже одним голосом. Ми відчуваємо, що сильні, можемо робити одне національне діло, що московське болото нам не страшне. Якби такий стан був на початку 90 років, як був у поляків, литовців, чехів, то в нас би цієї війни не було, я впевнений.

Я пишаюся тим, що в Україні створене відкрите суспільство

Що можете сказати про ймовірний конфлікт теперішньої влади з Головнокомандувачем?

Я думаю, він насправді не такий, як подається. Є багато сторін, які мають інтерес, щоб його підняти по градусу набагато вище, ніж він є, або навпаки, мінімізувати. Мені здається, що політичний і військовий лідери розуміють, що їм будуть аплодувати тоді, коли вони знайдуть ту дорогу, яка формує синергію їх відносин і найшвидше веде до національної перемоги. Мені здається, що розуму вистачить і одній, і другій стороні думати про нашу націю і державу. Я пишаюся тим, що в Україні створене відкрите суспільство, яке чутливе та швидко реагує на правильні чи не правильні рішення влади. Реакція на кроки, які нас не влаштовують, дуже швидка. Ми стали тим класичним західним суспільством, у якому ключова функція: я — громадянин. Це мій обов’язок і все залежить від мене. Не будь пасивний, не сиди мовчки, бо всі обставини потребують твоєї дії. Це класичне, що відрізняє населення від громадян. Громадянин завжди за все у відповідальності, а населенню байдуже, що відбувається. Гарний цьому приклад населення Росії.

Новини України