“Підтримати всіх, хто цього потребує”: на Полтавщині запрацювали адаптивні спортклуби для військових

За інформацією: Суспільне Полтава.

На Полтавщині розпочали роботу адаптивні клуби "Активні парки – Нестримні". Організували їх на базі спортивних залів. Безплатно займатися спортом у клубах можуть військовослужбовці, ветерани та їхні родини.

Про це Суспільному розповів тимчасово виконувач обов’язків начальника Полтавської ОВА Володимир Когут.

Робота одного із адаптивних клубів . Суспільне Полтава

"Передбачають своєю метою залучати людей, ветеранів, ветеранок, їхніх сімей, рідних і близьких, які потребують уваги від держави для того, щоб могли вони соціалізуватися, ментально і фізично відновлюватися. Таким чином ми намагаємося підтримати всіх, хто цього потребує, а саме тих захисників і захисниць, які повертаються з фронту", ― повідомив Володимир Когут.

Тренування проводять із різних видів спорту. Суспільне Полтава

Тренування проводять із різних видів спорту. Програму таких занять розробляли спеціально, повідомив тренер Дмитро Дрофич. Окрім фізичних навантажень, тут можна отримати й психологічну підтримку.

"Вона (програма – ред.) складалася більше з моральних аспектів, а не з фізичного навантаження, тому, що хлопці приходять з фізичною підготовкою. Просто потрібно було зробити умови для цих хлопців. Ми працюємо на основі того, що ми не розділяємо ветеранів, учасників окремо, в окремі групи, а ми тренуємося разом з цивільними. Всі тренуються разом. Всі знаходять друзів, всі спілкуються між собою. Для ветеранів це найосновніше ― спілкування, знайомі", ― прокоментував Дмитро Дрофич.

Безплатно займатися спортом у клубах можуть військовослужбовці, ветерани та їхні родини. Суспільне Полтава

"Тренування завжди різноманітні, такі насичені і я до цього не займалася кросфітом. Дмитро, він наскільки мотивує, створює таку атмосферу на тренуванні, що, неможливо не закохатися в кросфіт і не приходити сюди. Для мене це не просто заняття спортом, це те товариство, те середовище, де я можу приходити і наповнюватися не тільки фізичною силою, але й внутрішньо", ― розповіла дружина військовослужбовця Анастасія Михайлик.

Спортивний інвентар адаптивного клубу. Суспільне Полтава

Як розповів ветеран Євгеній Бойко, спорт допомагає соціалізуватись після служби. Такі заняття чоловік відвідує постійно.

"Це, знаєте, альтернатива алкоголю або ще чомусь, але це позитивна штука. А то негативна штука. Я не гружуся, в мене немає такого, що я там жертва якихось обставин чи ще щось. Я працюю над собою, зосереджений на якомусь результаті поставленому і все. Класна компанія, класні тренера, чудовий зал, атмосфера супер", ― сказав Євгеній Бойко.

Потрапити на тренування у такі клуби можуть усі охочі. Суспільне Полтава

Як розповів Суспільному Володимир Когут, потрапити на тренування у такі клуби можуть усі охочі. Заняття для військових, ветеранів та їхніх родин – безплатні.

"Головне, щоб вони знали про це. Я звертаю увагу, що багато інформації є на сайті обласної адміністрації. Там можна цю всю інформацію почерпнути", ― розповів Володимир Когут.

Новини України