Підсумки роботи полтавського центру профтехосвіти служби зайнятості: кого навчають та скільки учнів

За інформацією: Суспільне Полтава.

За 2024-й рік у полтавському центрі профтехосвіти Державної служби зайнятості навчали майже 8 тисяч людей. Із них понад 10% ― це учасники бойових дій та ті, хто отримав інвалідність через війну.

Про це Суспільному розповіла виконувачка обов'язків директора закладу Валерія Коваль.

Полтавка Лариса Помазан від осені навчається керувати тролейбусом. Такий курс вивчає у полтавському центрі профтехосвіти Державної служби зайнятості.

"Я працювала тут кондуктором. Дуже довгий час працювала, а потім мені давно дуже хотілося, але не було групи, не набиралося. Спочатку була у нас теорія, потім у нас почалася практика, більше подобається, звичайно, практика", — розповіла учениця Лариса Помазан.

Учениця центру профтехосвіти Лариса Помазан здобуває професію водія тролейбуса на практичному занятті з інструктором Олександром Мельником. Суспільне Полтава

Навчання водіїв тролейбуса у центрі профтехосвіти розпочали цього року. Навесні курси закінчили 10 учнів, у другій групі їх семеро.

"Спочатку вони вивчають механізм тролейбуса, вивчають усі правила дорожнього руху, а потім і по одному катаються по депо, міняються. Перше ми що робимо? Щоб звикали до габаритів тролейбуса, до швидкості, до гальм, до всього цього. І потім уже час минає, за два-три тижні ми вже починаємо виїжджати в місто", — повідомив водій-інструктор Олександр Мельник.

Інструктор Олександр Мельник з ученицею центру перевіряють тролейбус на налаштовують штанги на дроти контактної мережі. Суспільне Полтава

У центрі професійно-технічної освіти можна здобути 14 професій. Зокрема, у швейній, торговельній галузі, бухгалтерській справі, також навчають електромеханіків, слюсарів тощо.

"Навчання відбувається і очно, і дистанційно. І групове, і за індивідуальним планом. Вони працевлаштовуються, це і на фізичну особу-підприємця, і у нас є велика кількість замовників кадрів", — поділилась майстриня виробничого навчання швацького напрямку Лілія Шкреба.

Учениця центру профтехосвіти вчиться строчити кишеню. Суспільне Полтава

Юлія Удиренко з Козельщини планує займатися швейною справою. Навчається майже місяць.

"Я була технологом у молочно-переробній галузі, тобто молодшим спеціалістом. Зараз закриваються багато заводів, і я вирішила змінити на те, що раніше було як хобі для моїх рідних", — розповіла учениця Юлія Удиренко.

Юлія Удиренко навчається на індивідуальному плані центру профтехосвіти за професією швачка. Суспільне Полтава

За рік у закладі навчали майже 8 тисяч людей. Із них понад 10% ― це учасники бойових дій та особи з інвалідністю внаслідок війни, розповіла Суспільному заступниця директора центру.

"Професію здобули десь 450―460 осіб. Це з випускниками і перехідним контингентом. Всі інші ― це люди, які навчалися на короткотерміновому навчанні. Це курси підвищення кваліфікації, навчання за освітніми програмами. Зараз ми запускаємо програму створення власними руками FPV-дронів. У нас є в закладі агродрон, і ми на наступний рік плануємо запустити вже повномасштабне навчання саме з використанням агродрону", — повідомив заступник директора з навчально-методичної роботи навчального закладу Лілія Жила.

За словами Лілії Жили, за потреби учням можуть надати кімнату в гуртожитку. Для навчання можна звернутись до центру у Полтаві або подати заявку онлайн на сайті Держаної служби зайнятості.

Новини України