Домой Украина “Підривник Путіна”: хто такий Адам Осмаєв, якого намагалися вбити в центрі Києва

“Підривник Путіна”: хто такий Адам Осмаєв, якого намагалися вбити в центрі Києва

1260
English EN Russian RU Ukrainian UK
ПОДЕЛИТЬСЯ

Уродженець Чечні Адам Осмаєв свого часу підозрювався у підготовці замаху на президента Росії Володимира Путіна, воював на боці українських військ на Донбасі та очолював батальйону імені Джохара Дудаєва. Пропонуємо Вашій увазі основні факти про добровольця АТО, на якого здійснили замах у центрі Києві, та про його дружину снайперку Аміну Окуєву, яка підстрелила нападника.

Лікар-хірург за освітою Аміна Окуєва прибула з Одеси до Києва ще під час Революції гідності. Допомагала пораненим, працювала на кухні. Адам Осмаєв тоді перебував за гратами, за сфальсифікованим у 2012 році звинуваченням у підготовці замаху на Володимира Путіна.

Слідство стверджувало, що Осмаєв ще з двома особами – одним чеченцем та одним громадянином Казахстану – збирався саморобною супербомбою (150 кілограм у тротиловому еквіваленті) підірвати Путіна або коли той прибув би в Україну з оголошеним заздалегідь візитом, або вже у Підмосков’ї, заклавши вибухівку за маршрутом пересування російського президента.

Аміна Окуєва та Адам Осмаєв на Донбасі у 2014 році

При цьому видати Осмаєва росіянам українська сторона не змогла, оскільки його екстрадицію заблокував Європейський суд з прав людини, тож усі перепетії цього показового судилища відбувалися Україні.

Паралельно у провладних медіа розпочалася кампанія з дискредитації затриманого. Чоловік подавався як особливо небезпечний терорист, у якого під час затримання “знайшли” ноутбук, в якому була схема Одеси з якимись “позначками”, “маса екстремістської літератури”, а також фотографії Театру музкомедії та Палацу спорту.

ПРОДОЛЖЕНИЕ СТАТЬИ НА СЛЕДУЮЩЕЙ СТРАНИЦЕ. ЧТОБЫ ПРОДОЛЖИТЬ ЧТЕНИЕ, КЛИКНИТЕ НИЖЕ!

Присоединяйтесь к группам "ProUA.com.ua"  на Facebook, Twitter, Google+
, следите за обновлениями! Мы публикуем только самое интересное!

Загрузка...