За інформацією: Суспільне Полтава.
У Полтаві в спорткомплексі "Акваарена" проводять дайвінг-реабілітацію для ветеранів та військових, які зазнали поранень. Роблять це у рамках обласного проєкту із відновлювальної акватерапії. Для кожного розробляють індивідуальну програму відновлення, залежно від травм чи поранень. Безплатні заняття проводять тричі на тиждень.
Про це Суспільному розповів інструктор Ігор Першин– ветеран Сил спеціальних операцій. Для кожного воїна індивідуальна програма занять, каже інстуктор.
Для кожного воїна індивідуальна програма занять дайвінгом. Суспільне Полтава
"Дуже багато хлопців, які потребують не тільки фізичної, моральної, ментальної підтримки і у воді це дуже воно розвантажує організм, як фізично, так і морально. Заняття дайвінгом, воно це ж все-таки адреналін. Те, що їм зараз не хватає, ми поступово даємо дозу адреналіну. Хлопці виходять із того стану, з якого вони прийшли, вони адаптуються до життя" , — повідомив Ігор Першин.
Ветеран війни із Полтави Віктор Куць на реабілітаційні тренування в "Аквааарену" ходить рік. Дайвінгом займався нині вперше.
Дайвінг-реабілітацію проводять у рамках обласного проєкту із відновлювальної акватерапії. Суспільне Полтава
"Тіло у воді себе почуває зовсім по-іншому. І це, звісно, для ветеранів, особливо тих хлопців, що якісь проблеми серйозні, все таки краще. Тіло почуває у воді себе набагато краще і оздоровлення йде. Я років 20, мабуть, не одягав його. Сьогодні я попробував, то дуже добре, так в воді було легко.Це у Полтаві дуже велике діло, що це зробили. Тому, що багато хлопців зараз ампутантів" , — прокоментував Віктор Куць.
Ще зо пів десятка ветеранів у басейні проходять дайвінг-реабілітацію після поранень та травм. Це у рамках обласного проєкту із відновлювальної акватерапії. На заняттях використовують професійне дайверське спорядження, розповів Ігор Першин.
Зо пів десятка ветеранів у басейні проходять дайвінг-реабілітацію у Полтаві. Суспільне Полтава
"Компенсатор плавучості, регулятор для дихання, балон із стисненим повітрям. Все воно разом називається акваланг. Використовуємо газові суміші із підвищеним вмістом кисню. Це дуже позитивно, це, так звана, киснева терапія. Кисень запускає процеси регенерації, процеси метаболізму", — розповів Ігор Першин.
Рятувальник Юрій Сиров травми отримав під час ліквідації ракетного обстрілу у Кременчуці. На нього обвалилось перекриття у торгівельному центрі "Амстор".
Обладнання для дайвінг-реабілітації. Суспільне Полтава
"В мене був дуже складний перелом таза, в мене відірваний нерв, в мене права нога була така, як в руках. Зараз я відновив її. Під водою людина зовсім по-іншому себе почуває. Вона легша, руки трішки легше проводити. Фізичне навантаження також. Це один плюс. Інший плюс в тому, що використовується кисень, який відновлює кровоносну систему організму і дає поштовх для відновлення клітин", — повідомив Юрій Сиров.
Як розповів Ігор Першин, займаються із ветеранами та військовими безплатно тричі на тиждень. Кожне заняття триває годину. Долучитись до таких тренувань можуть усі охочі.