Персональну виставку мисткині Людмили Давиденко “Зрозуміти” презентували у Хмельницькому

За інформацією: Суспільне Хмельницький.

Мисткиня Людмила Давиденко. Фото: Людмила Давиденко

Персональну виставку львівської мисткині Людмили Давиденко "Зрозуміти" презентували у Хмельницькому обласному художньому музеї. В експозиції представлені скульптура і живопис, створені з початку повномасштабного вторгнення.

Про ідею виставки й творчий процес Людмила Давиденко розповіла Суспільне Хмельницький.

Скульптура “Зрозуміти”. Фото: Людмила Давиденко

"Назву для виставки підібрали невипадково. Наразі, коли живемо у час війни, намагаємося зрозуміти, де ми, хто ми, як ми. З 2022 року усі мої роботи цілеспрямовано створені в одній тематиці — рефлексія на теперішній час. Я хотіла відобразити мудрість, що має бути в кожної людини, і те, наскільки важливо зосередитись на своїх почуттях, роздумах і висновках", — пояснила мисткиня.

За словами Людмили Давиденко, в експозиції представлено понад 30 картин і більше як 20 скульптур. Живопис пише олійними фарбами.

Картина “Сила”. Фото: Людмила Давиденко

"Я працюю в абстрактно-асоціативному стилі. Це моя авторська техніка. Абстракція у моїх картинах — ліній, які повторюються на всіх роботах виставки. Асоціацію можна простежити у закладених образах природи, води, стихії. Я за те, щоб кожен глядач бачив щось своє. Хоч стиль картин до повномасштабного вторгнення був такий самий, як і зараз, проте певні зміни існують. Мої роботи набули інших сенсів. Я почала використовувати червоний колір, який для мене не дуже притаманний. Це зумовлено тим, що умови, у яких ми живемо, міняються, тому і для робіт теж притаманні зміни", — пояснила авторка.

Людмили Давиденко розповіла, скульптури робить зі шамотуВипалена вогнетривка глина. Одну фігуру може створювати упродовж місяця.

Скульптура “Той, хто лежить”. Фото: Людмила Давиденко

"Я люблю об'єм. Для мене у скульптурі легше передати навантаження, ніж в живописі. Фігури майже не декорую, роблю акцент на фактурі й емоціях. Техніка накладання фактури дуже клопітка, тому лише ліплення триває тиждень. Далі скульптуру випалюю і декорую", — зазначила мисткиня.

З її слів, на відмінну від скульптури, працюючи над картинами, створює їх декілька водночас.

Картина “Глибока вода”. Фото: Людмила Давиденко

"Спочатку я роблю підклад — те, з чого буду вимальовувати картину, на 3-4 полотнах. Потім поступово пишу кожну роботу. Якщо одну почала, а інша виглядає мені краще, можу продовжити робити їх в одному стилі. Виходить серія картин, наприклад, в однаковому кольорі", — пояснила Людмила Давиденко.

За її словами, наступна виставка робіт проходитиме в травні у Польщі.

Новини України