За інформацією: Суспільне Полтава.
У "Ветеранський центр Полтави" щодня звертається до десятка людей. Про це Суспільному розповів його керівник Артем Ліфрідов. Найчастіші запити ― консультації щодо виплат, юридичної допомоги та реабілітації.
Ветеранський простір у Полтаві відкрили у День міста ― 29 червня. Від 1 липня він почав офіційно приймати відвідувачів. За словами керівника, у середньому в день приходить до десятка людей. Для роботи з ними у штаті мають дев’ять працівників.
"У нас є соціальні менеджери ― це ті, хто зустрічають, проводять запит, первинну обробку документів і супроводжують. Є бухгалтер, у штаті в нас є юрист. І ми зараз працюємо над тим, щоб зробити ремонт у кабінеті психолога й устаткувати цей кабінет. І в нас буде свій штатний психолог", — пояснив керівник "Ветеранського центру Полтави" Артем Ліфрідов.
Офіс “Ветеранського центру в Полтаві”. Суспільне Полтава
За словами Артема Ліфрідова, почали працювати з клієнтами ще до відкриття центру. За 1,5 місяці обробили понад 120 звернень.
"Найчастіше ― це саме щодо виплат, які в соціальному захисті відбуваються: по мобілізації, по пораненню, по контузії. Це і куди звернутися, прямо в який кабінет людині прийти у тому чи іншому відділі соцзахисту, чи це міська рада буде. Ми даємо навіть із собою таку шпаргалочку, який перелік документів людина повинна взяти з собою. Якщо юридична, правнича допомога, то ми контактуємо з юристом і вже призначаємо дату й час, коли людина туди прийти", — повідомила соціальна менеджерка "Ветеранського центру Полтави" Оксана Кошман.
В штаті “Ветеранського центру” нині 9 працівників. Суспільне Полтава
Працює "Ветеранський центр Полтави" у будні з 8-ї години до 17:15. Попередній запис для консультації не потрібен. Також приймають звернення телефоном.
За словами керівника Артема Ліфрідова, "Ветеранський центр Полтави" створили за грантові гроші ― це приблизно 800 тисяч гривень. Подальше фінансування та виплата зарплатні працівникам буде за рахунок бюджету громади. У закладі надають послуги для військових, ветеранів, їхніх сімей, а також родин загиблих захисників України. Зокрема, допомагають із оформленням документів, консультують з різних питань, надають психологічну та реабілітаційну підтримку.
"На даний момент послуги фізичної реабілітації не проводяться у межах нашого комунального закладу, тому що тут такої технічної можливості немає. Але в нас є на цей момент проєкт від Ради Європи, в рамках цього проєкту в нас закладені послуги вузьких спеціалістів ― це психолог, це юридичні послуги, це якраз фізична реабілітація. Просто в іншому місці, у себе в кабінеті він приймає", — повідомив керівник "Ветеранського центру Полтави" Артем Ліфрідов.
За словами Артема Ліфрідова, згодом планують організувати кол-центр для консультацій. Такий комунальний ветеранський простір ― перший у громаді.