Пенсіонери за віком стали менше їздити у тролейбусах після запровадження безоплатного проїзду в автобусах Чернігова

За інформацією: Суспільне Чернігів.

Безоплатний проїзд у громадському транспорті Чернігова з пільговою карткою. Суспільне Чернігів

Після запровадження безоплатного проїзду в автобусах чернігівські пенсіонери за віком протягом квітня проїхали у міських тролейбусах на понад 175 тисяч разів менше, ніж у березні. Це понад 26 % різниці між 659 607 поїздками у березні та 484 040 у квітні.

Про це йдеться у звіті "Чернігівської транспортної компанії".

Загалом у тролейбусах протягом квітня проїхали 31 877 пенсіонерів за віком. Водночас в автобусах за цей час проїхали 28 940 таких пільговиків.

Якщо брати до уваги абсолютно всі категорії пільговиків у Чернігові, включно з пенсіонерами за віком, то загальна кількість пільгових поїздок у тролейбусах теж зменшилась. У квітні зафіксували 686 809 поїздок від 46 352 пільговиків, а у березні – 871 745 поїздок від 46 027 пільговиків. Тобто кількість пільговиків майже та сама, а кількість поїздок зменшилась на понад 11 %.

Серед усіх пільгових поїздок у тролейбусах продовжують переважати поїздки пенсіонерів за віком — понад 70 %. У березні таких поїздок було понад 75 %.

В автобусах протягом квітня їздили 28 940 пенсіонерів за віком, які виконали 418 333 поїздки.

Загалом кількість поїздок громадським транспортом у квітні в порівнянні з березнем збільшилась із 757 895 до 2 113 592.

Хто і як може їздити безоплатно

Згідно з міською програмою компенсацій пільгових перевезень на 2022-2024 роки, затвердженою начальником Чернігівської МВА Дмитром Брижинським, правом на безоплатний проїзд в автобусах користувались такі категорії:

  • ветерани війни;
  • громадяни, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи;
  • люди з інвалідністю;
  • інші категорії громадян, зокрема діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування, що виховуються або навчаються у навчально-виховних та навчальних закладах, а також діти з багатодітних сімей.

Пенсіонери за віком не входили до цього переліку та мали можливість безоплатного проїзду лише у тролейбусах. Згідно з новою програмою на 2025-2027 роки, їм дозволили безоплатно їздити й в автобусах.

Тепер ідеться про такі категорії:

  • ветерани військової служби, правоохоронних органів, податкової та пожежної служб, а також служб цивільного захисту й спецзв’язку;
  • військовослужбовці з інвалідністю через бойові дії, учасники бойових дій та батьки загиблих або зниклих безвісти військових;
  • пенсіонери за віком;
  • реабілітовані особи з інвалідністю через репресії або пенсіонери;
  • постраждалі учасники Революції Гідності.

Олександр Рижий каже: безоплатний проїзд діятиме за умови пред’явлення посвідчення та транспортної картки.

"Якщо люди з інших громад, то вони покажуть посвідчення про те, що вони з інших громад. А ті люди, які мають транспортні картки, то треба валідуватися".

Новини України