“Пацієнт не знатиме склад команди”: як працюють експертні команди замість МСЕКів на Полтавщині

За інформацією: Суспільне Полтава.

На Полтавщині в 11 лікувальних закладах почали роботу експертні команди, які замінили МСЕК. Їхня функція — визначати ступінь непрацездатності та встановлювати чи скасовувати групи інвалідності у людей. Три експертні команди лікарів працюють і на базі другої міської лікарні Полтави.

Про це Суспільному розповіла медична директорка закладу Юлія Касіч.

До роботи залучили 26 лікарів. За словами меддиректорки закладу Юлії Касіч, членами команд можуть бути як вузькопрофільні фахівці, так і сімейні лікарі.

"Сьогодні в нас одномоментно працює три команди три дні на тиждень, вівторок, середа і четвер, по три години. На одного пацієнта – півгодини. Тобто, шість пацієнтів на одну експертну команду в день приймає комісія. Пацієнт не знатиме, який склад команди. Не знатимуть і члени команди, які будуть засідати, хто в них буде на прийомі з пацієнтів", — повідомила медична директорка "2-ї міської клінічної лікарні Полтавської міської ради" Юлія Касіч.

На базі другої міської лікарні працюють три загальнопрофільні експертні команди з оцінювання функціонування особи. Суспільне Полтава

На первинний огляд чи переогляд пацієнтів приймають з 6 січня. Всі експертні команди загальнопрофільні.

"Це ті пацієнти, які були не оглянуті МСЕКами. Передані нам у паперових формах. Ми їх відсканували ці паперові форми, оцифрували, внесли в електронну систему до 1 січня, поставили в графіки роботи експертних команд. З 9:00 до 12:00 перша команда, з 11:00 до 14:00 – друга команда, і з 12:00 до 15:00 — третя команда", — додала Юлія Касіч.

Медична директорка “2-ї міської клінічної лікарні Полтавської міської ради” Юлія Касіч. Суспільне Полтава

Перевіркою, оформленням та реєстрацією документів займаються адміністратори.

"У нас залишки паперових документів, які були передані міжрайонними комісіями, але вже їх залишилось небагато. Вже починають поступати повністю електронні направлення. Пацієнт, коли я отримую документи, визначається день, коли він буде оглядатись. На той час я викликаю. Експертна комісія до мене вранці приходить, бере, дивиться ці документи, бо їм треба ж оглядати людину. Вони вранці тільки дізнаються, хто буде", — розповіла адміністраторка Світлана Плужник.

Адміністраторка Світлана Плужник перевіряє, оформляє та реєструє медичні документи. Суспільне Полтава

Оцінку лікарі команди можуть здійснювати очно і заочно за місцем перебування або лікування.

"Рішення виносить кожен член команди. Потім формується колегіальне рішення. І з цього рішення за підписом головуючого робиться витяг. Відповідні документи, витяги надсилаються у Пенсійний фонд України, ТЦК, соціальні служби для нарахування чи продовження виплат, для забезпечення виробами медичного призначення", — розповіла медична директорка "2-ї міської клінічної лікарні Полтавської міської ради" Юлія Касіч.

У другій міській лікарні Полтави проходитеме комісію з визначення групи інвалідності для доньки Наталія Попова з Диканьки. Донька Неля хворіє, тож працювати не може.

"Нахилятись не може, дуже болить спина. Подали всі документи. Вона лежала в лікарнях. Приготували пакет документів і направили. Наскільки я знаю, повністю оцифрували нашу історію хвороби. Потім нас попередили, на яку годину ми повинні сюди прийти", — поділилась пацієнтка Наталія Попова.

Наталія Попова разом з донькою Нелею чекає проходження комісії на встановлення групи інвалідності. Суспільне Полтава

Сама жінка неодноразово проходила комісії в обласній МСЕК, оскільки має онкологічне захворювання.

"Я проходила не раз, у мене дуже великий досвід. Я сподіваюсь, що людяніше будуть відноситись до людей, що буде більш кваліфікаційна комісія, а не дві людини, які на тебе, як кажуть, і не подивились. У мене в сестри друга стадія раку, гінекологія. Їй в інвалідності відмовили. Навіть направлення не дали. Аргументували, що й так багато інвалідів", — додала Наталія Попова.

На Полтавщині експертні команди замість центрів медико-соціальної експертизи запрацювали в 11 медичних закладах. Про це стало відомо із сайту Міністерства охорони здоров’я. Закон про ліквідацію МСЕКів в Україні Верховна Рада ухвалила 19 грудня 2024-го року. До складу експертних команд не долучають лікарів, які раніше очолювали центри медико-соціальної експертизи.

Допоможіть нам стати кращими, розповівши про свій досвід користування сайтом Суспільного. Пройдіть це коротке опитування, воно займе до 5 хв вашого часу. Дякуємо!

Новини України