Олександра Ломака звільнили з посади секретаря Чернігівської міської ради

За інформацією: Суспільне Чернігів.

Олександр Ломако. Суспільне Чернігів

Олександра Ломака звільнили з посади секретаря Чернігівської міськради.

Про це повідомляє кореспондентка Суспільного, яка присутня на сесії міськради 20 грудня.

Для проведення таємного голосування депутати затвердили лічильну комісію, яка контролювала цей процес. Загалом щодо цього питання голосували 29 з 31 депутата, 27 — "за", а два — "проти".

Голова лічильної комісії Руслан Волок від “Рідного дому” та урна для таємного голосування. Суспільне Чернігів

Наталія Хольченкова з “Рідного дому” голосує щодо питання звільнення Ломаки з посади секретаря міськради. Суспільне Чернігів"Ви всі знаєте причину моєї заяви (про звільнення з посади секретаря, — ред.), я про це чітко пояснив у своєму зверненні 7 грудня", — сказав Ломако.

Також Ломако сказав, що після звільнення з посади секретаря він залишиться депутатом Чернігівської міської ради.

"Хочу дати всім чіткий сигнал — це лише початок. Я продовжу працювати в цій сесійній залі як депутат та представник найбільшої фракції в міськраді".

Нагадаємо, що заяву про звільнення з посади секретаря міськради Олександр Ломако написав 7 грудня. Відповідну заяву Ломако опублікував у своєму Telegram-каналі.

"Щоб звільнити із заручників Чернігів, сьогодні, в День місцевого самоврядування, я подаю заяву про звільнення з посади секретаря міськради. Залишаю посаду з бюджетом на 2025 рік, теплом та світлом в оселях, програмами захисту та відновлення, пристойними темпами відбудови міста та рекордною допомогою для Збройних сил. Продовжу працювати та боротися. Проти негідників та за краще майбутнє для Чернігова.", — написав він.

Причинами такого рішення Ломако називав наступні:

"Чиновники з військових адміністрацій за вказівкою Офісу взяли місто в заручники. Їх умова — Ломако має піти з обраної посади. Мені передали простими словами: якщо я цього не зроблю, вони занурять місто в хаос. І показали, що буде, якщо відмовлюся: зрив бюджету на 2025 рік, повна зупинка роботи найбільшої лікарні міста, відсутність розрахунків із підрядниками, що працюють на відновлення міста, зупинка харчування в закладах дошкільної освіти, повна зупинка громадського транспорту, жодної копійки на ЗСУ та багато іншого", — написав в.о. міського голови.

Що відомо про Олександра Ломака

Олександр Ломако народився 27 листопада 1984 року у місті Сновськ (тодішній Щорс, — ред.) Чернігівської області. Одружений. Має дві вищі освіти: Чернігівський державний педагогічний університет імені Т. Г. Шевченка, 2009‚ "Педагогічна освіта", вчитель історії; Чернігівський національний технологічний університет, 2018, "Публічне управління та адміністрування", магістр.

Проходив навчання в Українській школі політичних студій. Був засновником міської ГО "Сила громади", а також був співзасновником, головою правління та керівником виборчих програм громадської мережі "ОПОРА".

Як член ГО "Пора" студент Олександр Ломако брав участь в Помаранчевій революції у Чернігові. В той час його затримала міліція, за знайдену в помешканні вибухівку та фальшиві гривні. Ломако стверджував, що це йому підкинули, а незабаром після затримання його відпустили.

Протягом 2009-2010 років був головним редактором телеканалу "Дитинець", з 2010 по 2015 — директор ТОВ "Телерадіокомпанія ЛІГА".

У 2015 році став заступником міського голови Чернігова Владислава Атрошенка. У 2020 році його обрали до Чернігівської міської ради від партії "Рідний дім". Перед повномасштабним вторгненням РФ на територію України брав участь у дострокових виборах до Верховної Ради за 206 мажоритарним округом від партії "УДАР Віталія Кличка".

Через рік, 2 лютого 2023 року, Олександр Ломако розпочав виконувати обов'язки міського голови, після відсторонення Владислава Атрошенка за рішенням суду. Цю справу Атрошенко називав політичною. Менш ніж за тиждень після того, як Ломако обійняв цю посаду, в місті утворили військову адміністрацію: її очолив Дмитро Брижинський. Протягом першого року на посаді чиновники неодноразово конфліктували.

Також за часів Ломака Чернігівська міськрада вперше зібралася на онлайн-сесію, а вже звільнений з посади Владислав Атрошенко за його поданням отримав звання "Почесного громадянина міста".

Політичний аналітик Андрій Подвербний казав, що головний плюс діяльності Олександра Ломака в тому, що йому вдалося зберегти стабільну роботу міської ради та комунальних підприємств. Мінусом, за його словами, стали постійні суперечності з міською військовою адміністрацією.

Статки родини Ломака

Дружина Олександра Ломака Лідія задекларувала дві квартири в Чернігові загальною площею 132,2 м2 та 62,9 м2.

Олександр Ломако задекларував автомобіль BMW X3 2013 року випуску, а його дружина автомобіль Nissan Rogue 2018 року випуску.

Основним джерелом доходу Ломако вказав зарплату на посаді секретаря Чернігівської міськради — 604 084 гривень за рік.

Також його дружина задекларувала дохід від підприємницької діяльності у розмірі — 958 592 гривень, а також соціальні виплати — 35 520 гривень.

Олександр Ломако має в готівці 150 000 гривень. На банківських рахунках тримає 20 308 євро.

Водночас Лідія Ломако має 150 000 гривень та 10 000 доларів готівкою, а на банківських рахунках 70 002 долари США та 2 967 гривень.

Новини України