За інформацією: Суспільне Чернігів.
Олег Авер’янов. Facebook/Олег Авер’янов
Голова федерації роботодавців Чернігівщини Олег Авер'янов подав до Верховного Суду касаційну скаргу. Він не погоджується з вироком Чернігівського апеляційного суду, який засудив його до семи років позбавлення волі у справі про викрадення і продаж автівки колишньої дружини.
Про це він заявив у своїй публічній заяві, яку опублікували на Facebook-сторінці компанії "Пожмашна". Олег Авер'янов є власником цієї компанії.
Публічна заява Олега Авер’янова. Facebook/Олег Авер’яноd
Також Авер'янов звернувся до колегії суддів Чернігівського апеляційного суду (Миколи Оседача, Валерія Заболотного та Валентини Антипець), яка й засудила його до семи років позбавлення волі. Крім того, зобов'язали відшкодувати матеріальну шкоду його колишній дружині Євгенії у понад 1,5 мільйона гривень та 50 000 гривень моральної шкоди. У листі він вимагає спростувати інформацію, що висвітлена стосовно нього на офіційному сайті суду.
Нагадаємо, 11 листопада Чернігівський апеляційний суд заявив про тиск на своїх суддів Миколу Оседача, Валерія Заболотного та Валентину Антипець зі сторони голови федерації роботодавців Чернігівщини Олега Авер'янова. Ці судді вже звернулись до Вищої ради правосуддя та Офісу Генпрокурора та заявили про втручання у їхню діяльність як суддів.
Позиція суду
У суді вважають, що Авер'янов намагається впливати на суддів за допомогою публікацій у ЗМІ, а саме на інтернет-ресурсі "Стоп корупції". Нагадаємо, що за даними "Детектор медіа", матеріали цього видання мають ознаки замовності.
"Олег Авер'янов, який сам визначив себе відомим в Україні бізнесменом і колишнім політиком (депутат Чернігівської облради VII скликання), і поінформував про це суспільство, намагається здійснювати опосередкований вплив на суддів з використанням ЗМІ. Так, на інтернет-ресурсі "Стоп корупції" протягом короткого проміжку часу розмістили серію статей із заголовками, які викликають суспільне незадоволення, від їх назв і до оприлюдненого змісту", — йдеться у повідомленні.
Також, на думку представників суду, у цих публікаціях інформація є "викривленою, зокрема, щодо майнового стану конкретних суддів, та витлумаченою однобічно, з метою сформувати негативну суспільну думку і цілеспрямовано створити негативний образ правосуддя".
"Викладена в публікаціях журналістів інформація щодо майнового стану вказаних суддів не є об’єктивною та правдивою, оскільки суперечить тим відомостям, які зазначені в офіційних документах, розміщених на сайті Національного агентства з питань запобігання корупції (НАЗК, — ред.)".
Що писали "Стоп-корупції" про майно і рідних суддів Суспільне розповідало у цьому матеріалі: