Окупанти у Криму збільшили безконтрольний видобуток з надр — кримський активіст

За інформацією: Суспільне Хмельницький.

Кар’єр під Білогірськом, окупований Крим, червень 2024 року. Крим.Реалії

Окупаційна влада Криму збільшила безконтрольний видобуток з надр у надмірних для курортного регіону масштабах. Зокрема, російські бізнесмени ведуть видобуток вапняку у кримських горах.

Про це розповів активіст кримського відділення міжнародного руху за деокупацію Криму #LiberateCrimea у коментарі "Крим.Реалії" 9 червня.

За його словами, кар'єри на півострові працюють з часів СРСР, але з початку окупації Криму масштаби видобутку вапняку зросли в рази.

"Це великий російський бізнес, який через об'єктивні причини не може контролюватись українськими відповідними інстанціями, і російська влада його теж не чіпає", — пояснив активіст.

Як розповіли кримському відділенню міжнародному руху мешканці Білогірського району, фури із щебнем йдуть караванами з кар'єру, без брезентових покриттів та перевищуючи швидкість. Також наразі пил від кар'єру під Білогірськом розходиться на околиці в радіусі кількох кілометрів.

"На всі скарги надходять відписки, що свідчить про нездатність влади вплинути на цей бізнес", — зазначив він.

Активіст наголосив, що надмірний видобуток небезпечний для майбутнього Криму як курорту. У таких регіонах існує науково обґрунтовані обмеження на масштаби видобутку з надр, щоб їх вилучення не нашкодило курорту.

"Зараз ми спостерігаємо безконтрольність цього процесу. Складається стійке відчуття, що російська влада себе в Криму справді вважає тимчасовими правителями", — додав він.

Як зазначає видання, до окупації півострова у 2014 році фактично весь гірський масив Криму входив до природно-заповідного фонду України. Але після захоплення його Росією, за даними природоохоронної групи UNCG, там зараз функціонує близько 260 кар'єрів. Частина шахт Криму — нелегальні.

Новини України