За інформацією: Суспільне Хмельницький.
Джамала. Facebook/Аліна Острова
Окупаційна влада Криму у рамках "націоналізації активів" планує відібрати активи ще 110 українських фізичних і юридичних осіб, які "вчиняють щодо Росії недружні дії". У переліку також є майно української співачки кримськотатарського походження, переможниці "Євробачення-2016" Джамали.
Про це повідомив "глава" окупаційного кримського парламенту Володимир Константинов на своєму офіційному каналі у Telegram 8 червня.
"Планується поповнити перелік націоналізованого майна новими об'єктами, що належать 110 особам, які підтримують київський режим і спонсорують ЗСУ. Серед цих людей — Джамаладінова Сусана Алімовна, відома як співачка Джамала, щодо якої порушено кримінальну справу, а саму виконавицю оголошено в розшук через поширювану нею фейкову інформацію про Збройні сили Росії", — написав він.
Крім того, за словами Константинова, до цього переліку внесено:
- майно депутата Броварської районної ради Київської області, який є бенефіціаром Центру дельфінотерапії, реабілітації та відпочинку в Алушті;
- "Холдингової компанії "Київміськбуд";
- Арсенія Яценюка — бенефіціара ТОВ "Антей 2012", яке є правовласником нерухомого майна в Ялті;
- майно сім'ї народної депутатки України Лідії Котеляк, яка очолює організацію "Матері мобілізованих";
- її сина Ігоря Котеляка — бійця ГУР МО України;
- ЗАТ "Ялтинська кіностудія";
- ТОВ "Готель "Брістоль" в Ялті;
- ПАТ "Платинум банк".
"До переліку також внесено об'єкти, що належать родичам українського політика Віталія Хомутинніка та іншим українським сусідам Зеленського в Лівадії", — додав "глава" окупаційного кримського парламенту.
У свою чергу, Представництво президента України в АР Крим у липні 2023 року наголосило, що подібні рішення щодо "націоналізації" майна в "іноземних громадян", українська влада не визнає.
"Вчинені внаслідок таких незаконних дій правочини з “націоналізації” майна держави, українського бізнесу та громадян України або вилучення майна у законних власників — не мають юридичної сили та не будуть верифіковані після деокупації. Так само, не будуть визнані правочини, де стороною є громадяни Російської Федерації, окупаційні адміністрації чи російський бізнес", — йдеться у повідомленні.
Крім того, у відомстві наголошували, що права потерпілих власників майна відновлять через повернення цього майна чи компенсацію від Росії, зокрема, у вигляді репарацій.