Окупаційний суд залишив у силі вирок Еміне Зекеряєвої у справі про “недонесення”

За інформацією: Суспільне Хмельницький.

Еміне Зекеряєва. Кримська солідарність

Підконтрольний Росії Верховний суд Криму залишив чинним вирок стосовно мешканки півострова Еміне Зекеряєвої. Раніше окупаційний Кіровський районний суд оштрафував кримську татарку на 50 тисяч рублівблизько 15 000 грн. Жінка стала фігуранткою справи про "недонесення"ст. 205.6 КК РФ.

Про це повідомляє “Кримська солідарність” з посиланням на адвоката Еміля Курбедінова.

За його словами, “суди” не хочуть об'єктивно розглядати це звинувачення. Сторона захисту вказала на “величезну кількість грубих порушень у суді першої інстанції”, проте їх не взяли до уваги.

Звинувачувана Еміне Зекеряєва свою провину не визнала, заявивши, що не погоджується з рішенням ані “суду першої інстанції”, ані “апеляційного суду”.

“Все зводиться до того, що співробітники ФСБ хочуть зробити з усіх людей своїх негласних агентів, які повідомлятимуть про кожну підозрілу людину. Вони свою роботу хочуть перекласти на простих людей, але ця стаття так не працює. Виходить, що у нас кожен має просто ходити та стежити за підозрілими особами. І якщо не повідомити про них, або хтось зателефонує вам чи напише повідомлення, потрібно одразу доповідати ФСБ”, — стверджує адвокат Еміль Курбедінов.

У подальшому сторона захисту планує оскаржити рішення апеляційного “суду” в касації. Це дасть змогу в майбутньому звернутися до міжнародних інстанцій.

Що відомо про Еміне Зекеряєву

У Еміне Зекеряєвої двоє неповнолітніх дітей дошкільного віку.

7 серпня 2023 року окупанти прийшли з обшуком до її сім'ї. У цей час дівчина була в гостях у батьків. Співробітники ФСБ забрали її додому, щоб почати обшук. Згодом кримську татарку сповістили, що вона є свідком у кримінальній справі громадянки України, яка нібито виїхала до Сирії. Після обшуку слідчі намагалися розблокувати телефон Зекеряєвої. Вона просила адвоката, але окупанти не дозволили зателефонувати йому.

Також після обшуку її та чоловіка відвезли до будівлі ФСБ у Сімферополі.

У вересні їй знову зателефонував невідомий та сказав, що був на обшуку у неї вдома. Чоловік вимагав, щоб Зекеряєва прийшла до окупаційного Слідкому в Джанкої для слідчих дій. Кримська татарка попросила надіслати їй повістку. За словами Курбедінова, анонім погрожував, що приїде і силоміць відвезе її до "Слідкому". За цим фактом адвокат надіслав запит до ФСБ, але йому відповіли, що "порушень не виявлено".

У січні 2022 року співробітники окупаційної поліції у Сімферополі склали на її чоловіка Асана Зекеряєва протокол за присутність біля будівлі "суду". Він відбув у спецприймальнику 14 діб адміністративного арешту. Справи щодо "неінформування" також порушували проти чотирьох кримських татар: Рідвана Умерова, Айдера Кадирова, Айдера Аблякімова та Енвера Топчі.

У листопаді 2023 року на Зекеряєву порушили кримінальну справу за статтею 205.6 КК РФ ("Неповідомлення про злочин"). Слідство заявило, що 2016 року вона спілкувалася у забороненій в Україні російській соцмережі "ВКонтакте" з українкою, яка перебуває на території Сирійської Арабської Республіки, і "не повідомила про це листування російських спецслужб і правоохоронних органів".

Співрозмовниця кримської татарки за версією слідства нібито входила до збройного формування, яке має цілі, що "суперечать інтересам Росії".

Адвокат Еміль Курбедінов у коментарі "Кримській солідарності" заявляв, що кримінальна справа проти Зекеряєвої має на меті формування практики доносів громадянами. За його словами, це черговий факт "утисків і залякування кримських татар".

Новини України