За інформацією: Суспільне Полтава.
Під час повномасштабної війни у село Батьки, що в Опішнянській громаді Полтавщини, переїхали близько 30 ВПО. До цього ці родини проживали у Харківській, Донецькій та Чернігівській областях. Внаслідок цього у селі побільшало дітей.
Їздять навчатися вони до центру громади – Опішні. Про це Суспільному розповів староста Батьківського старостинського округу Борис Іванченко.
“По двоє, по троє діток. У нас зараз проживають більше 10 сімей. До війни у нас дев'ять чоловік у ліцей їздили і двоє діток у колегіум. Оце й всі наші дітки шкільного віку. Як приїхали до нас переселенці, дітей додалося у половину. У два рази збільшилось. Зараз діток шкільного віку десь до 20 чоловік, а дошкільного також десь до 20 чоловік”, – розповів староста Батьківського старостинського округу Борис Іванченко.
Сім’я Маньків, які переїхали із Харкова на Полтавщину. Суспільне Полтава
Для доїзду до школи діти з села можуть доїжджати шкільним автобусом. Так, до школи в Опішні їздить Єва Манько, яка переїхала сюди з Харкова разом з батьками та іншими родичами. Родину на початку повномасштабної війни перевіз до Батьків Микола Манько. Чоловік родом звідси, а проживав у Харкові.
Микола Манько, який разом із батьками та сестрою переїхав із Харкова на Полтавщину. Суспільне Полтава
“Навіть ми не попереджали батьків, що будемо приїжджати. У нас так вийшло, що маленькі діти, треба було їх просто вивозити з міста, щоб вони не бачили отих кошмарів, вибухів і всього іншого. Виїхали ми о шостій ранку з Харкова, приїхали сюди о шостій вечора. Не знали, доїдемо, не доїдемо. Дорога була дуже тяжка, але доїхали. Почали облаштовувати побут”, – розповів переселенець Микола Манько.
Наталія Бастрюкова зі своїми дітьми у селі Батьки Опішнянської громади. Суспільне Полтава
Наталія Бастрюкова зі Старого Салтова, що на Харківщині, переїхала до Батьків зі своїми трьома дітьми цьогоріч. Нині живе у будинку, який хоче згодом викупити.
“До чоловіка приїхала, до майбутнього. Ми там квартиру знімали. Нам там мама моя допомагала, а потом вже чоловік привіз сюди. Село хороше, добре, тихе – гарно тут. Природа красива, тихо, спокійно. Після того, що там було”, – розказала переселенка Наталія Бастрюкова.
Кімната в будинкові, у якому оселилася Наталія Бастрюкова з дітьми після переїзду на Полтавщину. Суспільне Полтава
Як розповів староста села Батьки Борис Іванченко, частину переселенців прийняли до будинків, які простоювали, як і Наталію Бастрюкову.
“Господарі дали згоду, і вони там проживають безкоштовно. Ми їх приймали і старалися, щоб там вода була, електрика, газ, щоб була можливість інтернет провести. Зверталися за дровами, зверталися в лісництво, вони надавали дозвіл привезти сухих дров, які у лісі були. Питання, з якими вони зверталися, ми в основному вирішували”, — додав староста Батьківського старостинського округу Борис Іванченко.
Усього в селі Батьки нині живе близько пів тисячі людей.
В’їзд до села Батьки Опішнянської громади. Суспільне Полтава
Від початку повномасштабної війни на Полтавщину приїздять переселенці з областей, де тривають бойові дії. Для цього використовують власний транспорт та евакуаційні автобуси. Перша така колона в регіон приїхала з Сумщини 8 березня 2022-го року.