За інформацією: Суспільне Полтава.
На Полтавщині через російський обстріл зранку 11 лютого 13 населених пунктів лишилися без газопостачання. Про це Суспільному повідомила голова однієї з громад Наталія Сліпухова. Пошкоджень зазнали виробничі потужності групи "Нафтогаз", повідомили у компанії.
Що говорять місцеві про обстріл 11 лютого
Жителька Миргородського району Наталія Недождій розповідає про російський обстріл 11 лютого. Він стався близько опівночі.
Місцеві жителі готують їжу в мікрохвильовій печі. Суспільне Полтава
"Зарево таке стояло на все село. Гатили так, що, звісно, і чули, і бачили, як у нас і стіни, і вікна здригувалися", — пригадує місцева жителька Наталія Недождій.
Під обстрілом опинилися об’єкти газової інфраструктури, повідомили на офіційній Facebook-сторінці "Група Нафтогаз".
Проблеми з газопостачанням
"Зараз газу немає. Тоді був, але то, певно, залишковий тиск був у трубі. Жінці кажу, візьми мультиварку. О 8-й тільки ввімкнула ― світла не стало. То довелось затоплювати плиту та на плиті. Груба і там конфорки", — розповів місцевий житель Іван Дорошенко.
"Пошкоджень цивільних об’єктів чи житла населення немає. Жертв серед населення також немає. Але ми маємо проблему із постачанням газу для 13 населених пунктів нашої громади. Об’єкти інфраструктури, школи, садочки сьогодні працювали дистанційно у зв’язку з тим, що відбулося, але відновлюється вся робота. Працюють пункти незламності, де люди мали можливість погрітися чи зарядити свої гаджети", — розповіла голова громади Наталія Сліпухова.
У багатьох мешканців опалення тільки газове, тому батареї холодні. Суспільне Полтава
За словами голови громади, до восьми населених пунктів газопостачання відновили, роботи продовжують.
"В нас завжди газ заправлений був у балон на сякий випадок. Ми все одно дровами топимо. Ми ще рятуємося. В людей є, що не топлять дровами, а, припустимо, тільки газом. То звичайно, що їм же треба відновлювати якнайскоріше, тому що морози, система замерзне", — розповідає місцева жителька Наталія Недождій.
"Газ чекаємо. Тому що дров’яного котла у нас немає топити, в хаті холодно. Вибухи були там, раніше в те місце попадали і відключали газ. І от саме так і догадались, що газу не буде. Як світло засвічується, допомагає нам мікрохвильовка трошки, кавоварка у нас невеличка є. Ось принесли дуйчик, зараз включимо, трошки підігріємо", — розповіла місцева жителька Іванна Демченко.
Як обстріли вплинуть на видобуток газу
За словами експерта з енергетики, обстріли газової інфраструктури російська армія активно завдає від минулої весни. Раніше вони не стосувалися газовидобутку.
Нині в прилеглих селах відновлюють газопостачання. Суспільне Полтава
"Зараз, дійсно, ми бачимо, що завдаються удари по станціях видобутку. Це не є такі великі об’єкти, виведення яких з експлуатації може потягнути за собою суттєве зниження видобутку газу. Їх виведення з ладу не передбачає, що споживачі за межами цього ареалу, території можуть втратити доступ до газопостачання. Ключові ризики, які можуть очікувати газову інфраструктуру, в тому, коли, по-перше, удари будуть завдаватися по більших родовищах газу. Другий момент ― є об’єкти газорозподільчі. Влучання по них може призвести до того, що поставка газу може припинитися до багатьох районів", — повідомив експерт ГО "Інститут енергетичних стратегій" Юрій Корольчук.
Водночас, на думку Юрія Корольчука, подальші масовані обстріли можуть призвести до зниження видобутку газу в Україні.
Що відомо про обстріл Полтавщини 11 лютого 2025-го
Вранці 11 лютого армія РФ завдала масованого ракетного удару по Полтавській області. Внаслідок атаки пошкоджень зазнали об'єкти газовидобувної інфраструктури, що спричинило перебої з постачанням газу в кількох районах. Без газопостачання залишилися дев’ять населених пунктів у Миргородському районі, також повідомлялось про збої в теплопостачанні близько 50 будинків у Полтаві через призупинення роботи котелень.
Група "Нафтогаз" підтвердила удари по своїх виробничих потужностях у регіоні. Попередньо інформації про загиблих чи постраждалих немає, однак спеціалісти працюють над ліквідацією наслідків. Окрім цього, через навантаження на енергосистему в області зранку запровадили аварійні відключення.
За даними Повітряних сил ЗСУ, Росія застосувала до 19 ракет різних типів – крилатих, балістичних і керованих авіаційних – для ураження об'єктів енергетики.