За інформацією: Суспільне Полтава.
У Полтаві представили першу чергу проєкту безбар'єрного шляху "Маршрут ветерана". Його довжина становить 1650 метрів. Він охопить, зокрема, 8 ключових локацій у центрі міста.
Про це повідомила речниця Полтавської міськради Марина Сєрова.
Кільце маршруту громадського транспорту “Маршрут ветерана”. надане Мариною Сєровою
За її інформацією, довжина шляху становить 1650 метрів. Він поєднує ключові будівлі міста:
Шлях поєднує ключові будівлі міста. надане Мариною Сєровою
Маршрут розділили на 9 ділянок, на яких проведуть такі види ремонтних робіт: відновлення, перенесення та переоблаштування пішохідних переходів; заміна тротуарного покриття; прибирання фізичних бар'єрів; нанесення маркування та встановлення додаткового освітлення.
Кільце маршруту громадського транспорту “Маршрут ветерана”. надане Мариною Сєровою
Деталі проєкту
У межах ініціативи запланували розпочати ремонт зупинки громадського транспорту “Будинок зв'язку” та облаштувати вхід до будівлі.
Також хочуть відновити наземний пішохідний перехід від зупинки "Корпусний сад". Його облаштують, щоб ним було зручно користуватись категоріям людей, які не мають можливості спуститися в підземний перехід. Це, зокрема, людям з інвалідністю, батькам із візочками, пенсіонерам та іншим.
Так, відновлять тротуарне покриття та облаштують пішохідний перехід на вулиці Соборності та від вулиці Монастирської до Козака. Таке рішення затвердили для безперешкодного пересування до медичного закладу і протезного заводу.
Біля будівлі Ветеранського центру планують переоблаштувати пандус та вхідні групи, а також реконструювати санвузол під потреби людей з інвалідністю.
Про проєкт "Рух без бар'єрів"
"Рух без бар'єрів" — це флагманський проєкт Мінрозвитку, який є частиною ініціативи Першої леді України Олени Зеленської “Без бар'єрів”. Проєкт зі створення безбар'єрних маршрутів реалізується у 15 пілотних населених пунктах: Києві, Одесі, Дніпрі, Житомирі, Тернополі, Львові, Рівному, Чернівцях, Полтаві, Вінниці, Славутичі, Кропивницькому, Бучі, селищі Опішня, Калуші. Кожна громада самостійно визначає свій безбар’єрний маршрут, на якому всі елементи міського простору мають відповідати принципам доступності. Це має зробити центр міста більш інклюзивним.
Роботу над проєктом у Полтаві планують завершити до кінця 2025 року.