За інформацією: Суспільне Полтава.
Вісім нових апаратів "штучна нирка" встановили у нефрологічному відділенні Полтавської обласної лікарні. Нове обладнання дозволяє ефективно очищати кров, а також поєднувати гемодіаліз із гемодіафільтрацією.Це метод очищення крові, в якому комбінують гемодіаліз і гемофільтрацію. Гемодіафільтрація дозволяє очищати більший об’єм крові від більшого спектру токсинів, а обсяг втраченої рідини заміщується стерильним розчином, який готує апарат.
Про це Суспільному розповіла нефрологиня Лілія Костюк.
У центрі нефрології та діалізу обласної лікарні у Полтаві встановили та запустили в експлуатацію вісім нових апаратів "штучна нирка". Це обладнання дозволяє більш ефективно очищати кров.
Апарат “штучна нирка” у медзакладі Полтави. Суспільне Полтава
"Наразі в нас є апарати "Dialog Plus" і "Dialog Plus Online", які дають змогу проведення не тільки сеансів гемодіалізу, а і гемодіафільтрації. Це метод очищення крові, в якому комбінують гемодіаліз і гемофільтрацію. Гемодіафільтрація дозволяє очищати більший об’єм крові від більшого спектру токсинів, а обсяг втраченої рідини заміщується стерильним розчином, який готує апарат.Тобто пацієнти, які потребують, у яких є вторинний гіперпаратиреоз , потребують там очищення крові від фосфатів, у кого підвищений апарат гормон, то тих ми тоді на ті апарати садимо. Це все коригують лікуючі лікарі", — повідомила Лілія Костюк.
Зал у відділенні гемодіалізу обласної лікарні, де встановлені нові апарати “штучна нирка”. Суспільне Полтава
"Лікуються хворі з термінальною хворобою нирки. Дані пацієнти приходять до нас тричі на тиждень. Сеанс гемодіалізу проходить впродовж чотирьох годин. Пацієнта підключають на руку. Є дві голочки, це судинний доступ до самого апарату. По одній магістралі йде забір крові на апарат, проходить фільтрацію. Це такий фільтр. І вже очищено повертається до пацієнта. Таке очищення життєво важливе для них", — прокоментувала Лілія Костюк.
Нефрологиня Лілія Костюк. Суспільне Полтава
Полтавка Надія – пацієнтка нефроцентру обласної лікарні. Замісну ниркову терапію методом гемодіалізу жінці роблять четвертий рік. Нині вона підключена до нового апарату "Dialog Plus онлайн".
"Я безвідповідальний пацієнт, мене так привезли вже сюди. Мене тут відкачали, привели до тями, я дуже вдячна за те, що я ще можу жити і працювати, спілкуватися. На сьогоднішній день я можу сказати, що я себе почуваю добре, у мене дуже гарний лікуючий лікар", — повідомила Надія.
Полтавка Надія проходить замісну ниркову терапію методом гемодіалізу. Суспільне Полтава
Нині в обласному нефроцентрі амбулаторно лікують 110 пацієнтів. Щодня тут згідно із графіком процедуру гемодіалізу проводять понад пів сотні людей, розповіла Лілія Костюк.
"За кожним пацієнтом закріплений у нас лікар, контролює щомісячно результати аналізів і, звісно, коригує лікування. Тому що вони не тільки лікуються методом гемодіалізу, а ще додатково у них є супутня патологія, яка теж потребує додаткового лікування. Якщо потрібно якісь консультації суміжних спеціалістів, ми, звісно, їх направляємо. Здебільшого на базі нашої лікарні", — прокоментувала Лілія Костюк.
Як розповіла Суспільному Лілія Костюк, на Полтавщині нині методом гемодіалізу лікуються 183 пацієнти.