“Нікого не попереджували”: як пройшла перевірка укриттів у Полтаві та чи виявили порушення

За інформацією: Суспільне Полтава.

У Полтаві представники міської ради та оперативних служб проінспектували кілька укриттів. Перевірку ініціювали у зв’язку з тим, що після останнього обстрілу з’явилася інформація, що деякі були зачиненими. Суттєвих порушень не виявили. При цьому планують перевіряти інші укриття міста.

Про це Суспільному розповіла секретар міської ради Катерина Ямщикова.

Укриття в палаці дитячої та юнацької творчості у Полтаві – в центрі міста. Воно розраховане на 351 людину. Сюди люди спускалися в ніч на 23 квітня, коли місто атакували шахедами. У сховищі відбулася інспекція з представниками міської ради, цивільного захисту, надзвичайниками та поліцією.

Укриття в палаці дитячої та юнацької творчості у Полтаві розраховане на 351 людину. Суспільне Полтава

Як облаштоване укриття показав в. о. заступника директора палацу дитячої та юнацької творчості Руслан Міхасьов.

"Маленькі ліхтарики, коли не дай Бог, не буде світла, ми розвішуємо по стінкам на спеціальні крючки. Їх тут багато. Є спеціальний ліхтарик, який ми вішаємо на вході, щоб люди бачили (вхід до укриття – ред.). П'ять ліхтариків, вони заряджені завжди. А якщо буде відключення дуже довго, в нас же ж генератор стоїть", — розповів Руслан Міхасьов.

Шансові інструменти в укритті палацу дитячої та юнацької творчості в Полтаві. Суспільне Полтава

"Повинна бути і технічна, і питна вода, шансові інструменти у випадку, не дай Бог, чого. Медичні засоби, тобто для надання першої медичної допомоги, і лікарські засоби. Без конкретизування, але аптечка повинна бути. Резервні елементи живлення: ліхтарик, може, свічка", — зауважив головний фахівець відділу цивільного захисту Полтавського райуправління ДСНС Євгеній Малюк.

У Полтаві представники міської ради та оперативних служб проінспектували кілька укриттів. Суспільне Полтава

Поки проінспектували два укриття, перевірки планують продовжити. Балансоутримувачів напередодні не попереджали – їхали у ті сховища, які називали журналісти.

"Ми нікого не попереджували, ми не приїхали нікого карати. В громаді, як бачите, велика кількість тривог, шахеди, дуже важкі ночі. І громада зараз цікавиться, як наші укриття, тому що є інформація про те, що хтось не відкриває", — зазначила секретар міської ради Катерина Ямщикова.

Перевірка укриття у загальноосвітній школі № 28. Суспільне Полтава

"У нас є три чергових вчителя, які підключаються, які живуть поряд. Як тільки у нас знову тривога, відразу черговий сторож нічний, він повідомляє наших вчителів, що прийшли люди. Буквально три хвилини, наші вчителі (на місці – ред.), вони буквально поряд-поряд, поряд будинок розташований. І вони за три хвилини вже тут і чергують", — повідомила директорка загальноосвітньої школи № 28 Анна Торяник.

Укриття у полтавській загальноосвітній школі № 28 . Суспільне Полтава

Суттєвих порушень в укриттях не виявили, окрім відсутності аптечок безпосередньо в укриттях. Це була позапланова перевірка, ініційована міською владою, при цьому рятувальники і поліція проводять їх постійно.

"Люди просто бояться, що щось хтось приходить в нічний час і часто пропадають там якісь речі. Тому, скажімо так, коли тривога, вони беруть їх з собою в укриття і там вони перебувають до відбою тривоги. Ми проводимо такі перевірки: дається перелік укриттів на кожен місяць. І ми по цьому переліку відпрацьовуємо, перевіряємо їхній стан. І якщо є якісь порушення, недоліки, ми зазначаємо в акті. Якщо це прямо дуже грубі порушення, ми штрафуємо. Накладаємо адмінстягнення", — розповів Євгеній Малюк.

Євгеній Малюк, головний фахівець відділу цивільного захисту Полтавського райуправління ДСНС України у Полтавській області. Суспільне Полтава

Вперше за неналежно облаштоване укриття надзвичайники штрафують від 2,5 тисяч гривень. Якщо за два місяці порушення не усунули – від 5 до 8,5 тисяч гривень.

Новини України