“Немов ти знову на світ народився”: як протезують військових у Полтаві

За інформацією: Суспільне Полтава.

На Полтавщині від 2022-го року зростає кількість людей, які звертаються для протезування кінцівок. Серед пацієнтів не лише військові, а й цивільні.

Про це розповів Суспільному завідувач філії протезно-ортопедичного медцентру у Полтаві Олександр Проскурін.

За його даними, нині збільшується кількість людей, які потребують протезування. Переважно це військові. 2024-го у медцентрі зробили 358 протезувань. За п’ять місяців 2023-го їх було 115.

Для протезування військові мають підготувати пакет документів, зокрема, і з місця служби. Насамперед необхідний висновок військово-лікарської комісії та довідка про забезпечення допоміжними засобами реабілітації, розповів Олександр Проскурін.

Як розповів протезист-ортезист центру "Ортотоп" Артем Жуков, основним етапом для протезування є виготовлення тимчасової прозорої гільзи.

Готові гільзи куксоприймача. Суспільне Полтава

"Вона прозора для того, щоб технік-протезист бачив зони навантаження,де якісь пустоти. Якщо десь якась пустота, технік-протезист її коректує. Після того як ми зробили прозору гільзу, ми збираємо протез", — розповів Артем Жуков.

За словами Артема Жукова, якщо пацієнт звертається зі сформованою куксою, виготовлення протезу триває до двох днів.

Полтавець Віталій Андрущенко два роки користується протезом. Йому ампутували ногу після поранення, яке отримав на війні. Після протезування він близько року продовжував службу, а нині демобілізувався.

"Зараз уже повертаюся до тієї діяльності, якою я до війни займався, зараз гончарюю, потрошку робимо посуд різний", — розповів Віталій Андрущенко.

Після поранення, за словами військового, він відносно швидко отримав протез, бо уже знав, куди звертатися для цього.

Технік-протезист Сергій Левченко створює примірочну гільзу куксоприймача. Суспільне Полтава

"У різних частинах по-різному це буває, деякі зразу якось виписують, це все роблять, у деяких може наплив оцих охочих отримати ці довідки великий. Я знаю, що у хлопців там бувають з цим проблеми, з цими довідками всіма, там і місяцями їх чекають", — повідомив Віталій Андрущенко.

Як розповів військовий Петро Бобрович, видають два протеза : один протез мультифункціональний, що замінює справжню стопу, а другий — більш простого варіанта. Він також втратив ногу на війні. Нині чоловік реабілітується і планує повертатися на службу.

"На початку було страшно: ноги немає, як далі жити. Були проблеми з тим, що настрій пропадав. З часом зрозумів, що життя навпаки налагоджується, зараз вже краще. Я ходжу без ніяких допоміжних засобів, тобто жити можна. Коли ти стаєш навіть на протез, ти відчуваєш, немов ти знову на світ народився", — розповів Петро Бобрович.

Новини України