За інформацією: Суспільне Вінниця.
Галина Боса ліпить пельмені. Суспільне Вінниця
76-річна Галина Боса розповіла, що на початку повномасштабного вторгнення РФ пельмені та вареники передавала онуку на фронт. Тепер куховарить для його побратимів.
"Всього три місяці внук у мене провоював, а потім загинув. Він возив паливно-мастильні матеріали. Ми толком не знаємо, як він загинув, але, слава Богу, що хоч додому привезли, то хоч похоронили", — розповіла Галина Боса.
Пельмені, які готують волонтери. Суспільне Вінниця
Окрім пельменів, для оборонців готують і вареники з різною начинкою та вітаміні салати. З продуктами допомагають місцеві, а щось купують самі, розповіла Галина.
"Зробила вітамінний салат для хлопців. Тут капуста, столовий буряк, часничок. Нехай вони поїдять і згадають трошки тепло наше. Мені їх дуже шкода. Я капусточку насікла і бурячок на терточку. Подушила часничок. Ще стакан олії, оцту й цукру. Залила це все, і тепер так пахне", — розповіла Галина.
Людмила Гладких. Суспільне Вінниця
Сестра Галини — 78-річна Людмила Гладких — розповіла, що до повномасштабного вторгнення, проживала у Мелітополі на Запоріжжі. Нині живе у сестри.
"Останній день, як можна було виїхати, то ми ще встигли. Це Бог тільки нам допоміг. За нами їхав наш священник, то його два дні тримали на посту. А нас як взяли в Мелітополі, то вже в Запоріжжі випустили. Стріляли, звісно, але ще не було такого прям страшного. А зараз в мене квартиру забрали, запломбували й у дочки так само. Дуже хочу додому, хочу вже вмерти і щоб поховали поруч з чоловіком", — розповіла Людмила.
Сестри Галина та Людмила розкладають квашену капусту у відерця. Суспільне Вінниця
Розкладаючи квашену капусту по відерцях, вона розповіла, як її готували.
"Це квашена капуста простим українським способом. Нашинкували капусту, потерли моркву — все змішали й поклали в велику каструлю, щоб вона проквасилася. От тепер вона вже готова, і ми її фасуємо. Відеречка літрові. Десь 25 штук вийде".
Пельмені. Суспільне Вінниця
По відерцях господині розкладають і пельмені. Кожне по три літри. В одну тару поміщається 100-120 штук, розповіла Галина Боса.
"Сьогодні десь вісім відеречок буде. До 900 штук десь. Люди сало давали. Трохи олії ллємо, цибулі, то так перемащуємо, щоб не були пісні. Хлопці їх підсмажують, та й щоб були смачні", — сказала жінка.
Людмила Гладких варить пельмені. Суспільне Вінниця
Пельмені для оборонців ліпила й невістка Галини — Тетяна Боса.
"Ми в понеділок і у вівторок ліпимо, в середу у нас вихідний, і потім ще четвер та п’ятниця — ми знову ліпимо. Це ми від 9 до 14:00 ми справляємося. Я звернулася до м’ясного корпусу, і дівчата нам дали у четвер 9 кг і ще в неділю дали стільки ж. Те, що в четвер дали, то ми вже в п’ятницю розробили його, а те, що дають в неділю, то переробляємо сьогодні. Я його перемелюю, сіль, перчик, цибульку додаю, якщо є яйце, то його додаю. Заколочуємо фарш. Робимо чисто, гарно, так як для себе", — розповіла Тетяна Боса.
Вітамінні салати для оборонців. Суспільне Вінниця
Готові страви господині передають місцевому волонтеру.
"Веземо ми її зараз на склад до себе. В нас щодня є 3-5 посилок для військових з потребами, які їм треба. Просять гуму, акумулятори, амуніцію якась. І для того, щоб коли ми відправляємо ці замовлення, то ми хочемо ще їх трошки присмачити й кладемо туди гостинці домашні. В цієї продукції відбувається постійна ротація. Все залежить від того, як поступають замовлення від військових. Є такі підрозділи, які знають наші можливості й постійно з нами співпрацюють. Це 61, 66 бригада. А є такі хлопці, які почули, перевелися і ще через соцмережі до нас звертаються. Найчастіше — це Східний напрямок, Запоріжжя, Куп’янськ, Борова, Харківська і Донецька області. Ще є Чернігів, Херсон", — розповів волонтер ГО "Небайдужі томашпільчани" Сергій Тімков.
Тетяна Боса ліпить пельмені. Суспільне Вінниця
Цього разу Галина Боса разом зі своєю командою наліпили для захисників тисячу пельменів, приготували сім відерець салатів та наквасили 25 літрів капусти.