За інформацією: Суспільне Полтава.
Частина жителів сіл Полтавської громади проти зміни меж старостинських округів. Наприкінці 2024-го року населені пункти колишнього Бричківського та Чорноглазівського округів приєднали до Сем’янівського та Валківського округів відповідно. Це зробили, щоб призначити на посади нових старост та забезпечити надання адмінпослуг на місцях.
Про це Суспільному розповіла заступниця Полтавського міського голови Тетяна Бардіна.
Наприкінці 2024-го у Полтавській громаді змінилися межі частини старостинських округів. Зокрема, ліквідували Бричківський та Чорноглазівський округи.
"Абсолютно незадоволені, тому що вибачте, але середину приєднали до хвоста. Якщо так по-культурному. Тому що там немає нічого. Якщо зробити там, типу, як центр нашого округу, то по суті там нічого немає. Там є будинок культури, але не так багато людей, щоб в ньому брати участь", — повідомила жителька села Глухове Інна Плюйко.
Приміщення старостату у селі Валок на Полтавщині. Суспільне Полтава
Населені пункти, що до них належали, приєднали до Семʼянівського та Валківського старостинських округів відповідно. Так хочуть спростити надання адмінпослуг для жителів найвіддаленіших сіл громади, розповіла Суспільному заступниця міського голови Тетяна Бардіна.
"Це вимога часу для того, щоб були і старости, й однакове плюс-мінус навантаження. І щоб був доступ до послуги безпосередньо у самих мешканців, було прийнято відповідне рішення. Це там жодним чином не ліквідація якогось населеного пункту чи школи, чи дитячого садочку, чи будинку культури. Тобто мова йде зовсім про інше, про наближення послуги", — прокоментувала Тетяна Бардіна.
Приміщення старостату у селі Валок на Полтавщині. Суспільне Полтава
У ліквідованих старостинських округах працюють помічники старост і землевпорядники та надають частину адміністративних послуг.
"Тут ми формуємо пакет документів для отримання, якщо це довідка, ми робимо копії, оргтехніка. Пишемо заяву тут.Це не обов'язково якісь довідки. Люди звертаються і з питаннями щодо газу, і з питаннями щодо медицини, і з питаннями щодо освіти. І різні-різні питання", — розповіла працівниця Сем’янівського старостату Алла Крисько.
Частина жителів ліквідованих округів не сприймають такі зміни, зокрема, через відстань та невідповідність деяких населених пунктів статусу центру старостинського округу, розповіла місцева села Чорноглазівка Яна Кулібаба.
Центр села Чорноглазівка на Полтавщині. Суспільне Полтава
"Нас ніхто не запитував. Рішення ухвалили, виставили на сайті. Громадських слухань по тому, хочемо ми, не хочемо, чи будемо ми, не будемо, ніхто не проводив. Ми чекали, що, можливо, нас приєднають чи нам призначать старосту. Як виявилось, нам призначили Валківський старостинський округ", — сказала Яна Кулібаба.
Округи об’єднали, зокрема, і з потреби призначити нових старост, яких у Чорноглазівському та Валківському округах останнім часом не було, розповіла Тетяна Бардіна.
"Процедура утворення старостинських округів не передбачає на сьогодні будь-якого обговорення. Але ми спілкувалися безпосередньо з мешканцями. В нас було кілька варіантів об'єднання. У Валку староста зараз знаходиться на виконанні бойових завдань. Він служить у Збройних силах України. І майже два роки цей старостинський округ був без тієї людини, яка надає будь-які послуги. Тобто людина мала чекати, поки уповноважена особа в Полтавській міській раді оформить ту чи іншу довідку. Зараз цю послугу ми наблизимо", — розповіла Тетяна Бардіна.
Працівниця Сем’янівського старостату в Бричківці Алла Крисюк. Суспільне Полтава
Нині старосту призначили у Сем’янівському окрузі, у Валківському ― ще обирають.
"Взагалі були такі негативні (настрої – ред.): "Як ми туди будемо доїжджати? Як ми туди добиратимемось?". Ми зараз заспокоюємо людей, тому що ми тут зараз, на місці і практично це будемо ми виконувати. Тобто вони сюди подали документи, звідси вони результат розгляду їхньої заяви і заберуть", — прокоментувала Алла Крисько.