Нардеп з Чернігівщини пропонує до 17 тисяч гривень штрафу за продаж енергетичних напоїв неповнолітнім

За інформацією: Суспільне Чернігів.

Колаж, на якому зображені Сергій Гривко, гроші та бляшанки енергетичного напою. Getty Images/Сергій Гривко

Нардеп з Чернігівщини Сергій Гривко став ініціатором законопроєктів, в яких йдеться про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення і передбачення штрафів до 17 000 гривень за продаж неповнолітнім енергетичних напоїв.

Як розповів у коментарі Суспільному народний депутат України від фракції "Слуга народу" Сергій Гривко, за основу законопроєктів, ініціатором яких він став, взяли досвід європейських країн.

"Ознайомившись з досвідом інших країн, наприклад, безпосередньо в Польщі, яка нещодавно провела дослідження і прийняла закон, який забороняє енергетичні напої. І прийняли рішення запропонувати такий концепт законопроєкту: запровадити визначення енергетичні напої та врегулювати їх обіг. Конкретно, ми зараз не можемо назвати якісь там напої".

Як розповів Гривко, йдеться не про всі енергетичні напої, але про їх більшість.

"Щоб ми конкретно розмежували, в яких безпосередньо вміст кофеїну, вміст таурину й інших складників мають перевищені дози та можуть дуже сильно вплинути на організм людини. Я декілька місяців тому Міністерство охорони здоров'я просив провести дослідження, але воно якось довго йде".

Як йдеться в пояснювальній записці, законопроєкт пропонує внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення, а саме: доповнити його новою статтею 156-5: "Порушення встановлених законом вимог щодо заборони торгівлі енергетичними напоями з високим вмістом стимулюючих засобів особами, які не досягли 18-річного віку".

Щодо відповідальності та штрафів за продаж "енергетиків" неповнолітнім, то за словами нардепа, їх взяли з закону "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, спиртових дистилятів, біоетанолу, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, тютюнової сировини, рідин, що використовуються в електронних сигаретах, та пального".

"Щоб не створювати щось нове, тому що в нас суспільство реагує на щось нове дуже, скажімо, не стримано. І відповідно йшли по тим можливостям, які є і які діють зараз в державі. Відповідальність за порушення обігу, якщо я пам'ятаю, від 400 до 1000 неоподаткованих мінімумів".

Тобто суми штрафів коливаються від 6800 до 17000 гривень.

Чернігівський лікар загальної практики сімейної медицини Роман Поляков розповів Суспільному, що енергетики – це, як чума нашого віку. Вони викликають залежність та негативно впливають на організм дітей.

"Вони не дають енергію, вони лише її забирають. Вони спочатку стимулюють організм, і він починає більше витрачати енергії. І потім закінчується дія енергетика, і дитина знову хоче його пити. В енергетиках є кофеїн. В деяких вміст 100 міліграмів, і 50, і вище. А кофеїн викликає збільшення частоти серцевих скорочень, викликає безсоння, збудження. І так само кофеїн викликає залежність. Я, наприклад, за те, щоб цей закон був. Продаж дітям повинна бути заборонена".

Нагадаємо, у Верховній Раді зареєстрували два законопроєкти, які передбачають заборону на продаж енергетичних напоїв з високим вмістом стимулюючих засобів особам, які не досягли 18-річного віку. Один із ініціаторів законопроєкту — народний депутат України від фракції "Слуга народу" Сергій Гривко з Чернігівщини.

Зі слів Сергія Гривка, один із законопроєктів удосконалює державне регулювання виробництва та обігу енергетичних напоїв, а інший — встановлює відповідальність за порушення правил реалізації.

Нагадаємо, Сергій Гривко також реєстрував законопроєкт, в якому пропонував судовим рішенням зменшувати строк відбування покарання засудженим на один місяць, після проведення ними 450 годин медитації протягом року. На його думку, медитації сприятимуть формуванню у засуджених готовності до самокерованої правослухняної поведінки, а також виправленню та ресоціалізації засуджених.

Інші законопроєкти від Сергія Гривка — зменшення строку відбування покарання засудженим, які генеруватимуть електроенергію на велогенераційних установках, законопроєкт про скорочення терміну покарання за читання книг, законопроєкт щодо обов'язкового демографічного збору, який потім він відкликав, а також хотів легалізувати ринок езотеричних послуг в Україні.

Новини України