“Намагаємося передати частку тепла й добра на фронт”: як вінницькі пластуни допомагають оборонцям

За інформацією: Суспільне Вінниця.

Пластуни роблять окопні свічки. Суспільне Вінниця

"Пластунки" роблять заготовки з гофрокартону, а віск заливають батьки. Донатами на парафін допомагають скаути з усього світу.

"Ми старше новацтво, це діти з 9 до 11 років. У нас все відбувається через гру, але у нас є свої порядки та закони. Новацький закон №1: ми любимо Бога й Україну. Ми робимо щодня хоча б одну добру справу, ми слухаємося батьків та пластову старшину. З настанням холодів ми щороку доєднуємося до виготовлення окопних свічок. Тому що треба зігрівати наших воїнів захисників на фронті окопними свічками. Діти не можуть збирати на зброю, тому робимо свічки, щоб вони давали тепло військовим, і ті мали змогу працювати над захистом нашої держави. У нас багато хлопців-виховників служить, тому ми намагаємося їм передати часточку свого тепла та добра на фронт", — розповіла Тетяна Сусь.

Діти роблять окопні свічки. Суспільне Вінниця

За її словами, матеріалами та донатами допомагають небайдужі. Жінка створила "Монобанку", на яку і скидають кошти. Витрачають їх на парафін.

"Одне із гасел у "Пласті" — "Будь іскрою, якщо хочеш бачити багаття". А ми всі у "Пласті" хочемо бачити полум'я перемоги нашої України над ворогом російським. А для цього нам потрібно зігрівати наших військових", — сказала Тетяна Сусь.

Діти роблять окопні свічки. Суспільне Вінниця

Одна з десяти учасниць "Чарівних чарівниць" дев'ятирічна Злата розповіла, що процес виготовлення окопних свічок нескладний.

"Я спочатку беру картон, скручую його і вставляю у баночку. Десь 5-6 штучок роблю. Найважче, це вставляти", — розповіла Злата.

Окопні свічки для оборонців. Суспільне Вінниця

"За день десь 20 штук роблю. Тетяна їх нарізає, а ми крутимо і вставляє у свічки. Равлик — це ось так беремо і намотуємо. А зигзаг — це коли так складаємо і можна нерівно. Зигзагом можна поставити по-різному. Де менше картону, то воно менше горить, а де більше, то така більше горить і краще зігріває", — сказала Карина.

Діти роблять окопні свічки. Суспільне Вінниця

"З баночки треба знімати етикетки, щоб вона не горіла і не було неприємного запаху", — розповіла пластунка Віра.

Дев'ятирічна Катерина до пласту ходить два роки. Дівчинка розповіла, що на фронті нині її тато. Він разом із побратимами свічки використовують для обігріву.

"Вони кажуть, що ці свічки їх дуже зігрівають, і найкраще такі, де мало картону. Вони беруть її у ручки, запалюють і гріються", — сказала Катерина.

Скручений гофрокартон у бляшанках. Суспільне Вінниця

Заготовки для окопних свічок, які роблять пластуни, воском та парафіном заливає бабуся дівчинки. А мама Олеся Головченко розповіла, що готові окопні свічки на фронт відвозить дядько.

"Вони їх тут скручують. Потім складають їх у ящики, і я час від часу забираю. Потім ми їх у село доставляємо до моєї у мами. А оскільки у нас рідні волонтери, мій дядько, то він розвозить їх самостійно від Сум до Запоріжжя. А ще ми їх поштою направляємо, куди потрібно. Щотижня або раз у два тижні вони їдуть. Це Суми, Запоріжжя, Донецький напрямок. По запитах. Везеться це не у військову частину, а безпосередньо на передову, в найближчі місця до лінії фронту. Торік ми передавали поштою кілька разів на Харківський напрямок", — розповіла Олеся Головченко.

Новини України