За інформацією: Суспільне Запоріжжя.
Іван Федоров, очільник ЗОВА. Суспільне Запоріжжя
У Запорізькій області триває підготовка до зимового періоду. Вже проведені перші тендери на закупівлю генераційних та когенераційних установок для КП "Водоканал" та "Міські теплові мережі". Також ведуться перемовини з міжнародними партнерами для отримання додаткових генераторів для соціальних закладів у разі можливого блекауту.
Про це сьогодні, 10 вересня, під час брифінгу повідомив очільник Запорізької ОВА Іван Федоров.
За словами посадовця, для міського водоканалу провели закупку трьох потужних генераторів на 5 МВт, які мають бути поставлені вже впродовж наступних чотирьох місяців на базу комунального підприємства:
"Нам вдалося це зробити завдяки тому, що ми провели перемовини із нашими міжнародними партнерами, які 80% від цієї закупівлі можуть профінансувати. 20% профінансує обласний бюджет так, як ц міського бюджету наразі не вистачає коштів на співфінансування".
Також до середини грудня планують підключити перші три когенераційні установки сумарною потужністю 7,5 МВт для КП "Міські теплові мережі", зазначив Іван Федоров:
"Тендерні процедури вже проведені. Наразі ми очікуємо поставку цих трьох установок сумарною потужністю 7,5 мегават до середини листопада. А отже до середини грудня вони вже будуть підключені".
Іван Федоров, очільник ЗОВА. Суспільне Запоріжжя
За словами посадовця через два дні закінчується тендерна процедура, яку проводить UNDP (ПРООН) на закупівлю ще восьми когенераційних установок по 2,5 МВт. Ще три когенераційні установки потужності на пів мегавата буде поставляти уряд Нідерландів, додав очільник ЗОВА:
"Ми також розраховуємо, що до кінця року буде можливість ще 8 когенераційних установок встановити на території Запоріжжя. Три установки по пів мегавати буде поставляти нам уряд Нідерландів. З 15 листопада вже розписано графік постачання. Це така надтяжка задача, в найкоротший термін все це встановити та ввести в експлуатацію" .
Іван Федоров наголосив, що наразі влада змінила стандарти підготовки до зими. Це пов'язано з можливими довготривалими відключеннями світла. Нині завершуються перемовини з міжнародними партнерами, які готові додатково надати генератори:
"Якщо раніше для школи, лікарні або соціального закладу нам було достатньо, щоб був генератор спроможний працювати 4 години на випадок відключення світла, то сьогодні нам треба бути готовими, що світла не буде взагалі. Наша мета тепер зробити, щоб було 2-3 генератори. За найближчий місяць-півтора ця робота буде проведена".