За інформацією: Суспільне Вінниця.
Зубри на Вінниччині. Суспільне Вінниця
За словами фахівці, найкомфортніше середовище для зубрів — це ліс. Тварини мешкають на площі 12 тисяч гектарів, що майже в 5 разів перевищує норму.
"Площа, де вони здебільшого перебувають — це лісові угіддя Уладівська і Хмільницька дача, це 12 тисяч гектарів", — сказав Володимир Ткач.
Зубри на Вінниччині. Суспільне Вінниця
Аби зубри не тікали до інших лісів та мали що їсти протягом 100 днів, із листопада до березня їх підгодовують.
"В їхньому меню трава, різнотрав’я, пучковий корм — віники з липи, заготовлені в травні, присолені, щоб не псувались. В раціон входять також зернові: кукурудза ячмінь, пшениця", — розповів єгер Уладівського лісництва Олександр Сіваченко.
Годівниці для зубрів. Суспільне Вінниця
На території Хмільницького та Уладівського лісництв 22 годівниці. Корм заготовляють навесні, влітку та восени.
"Ми заготовляємо 20 тонн зернових, 20 тонн буряків, це на зубра. В нормі на одного зубра 12 кілограмів сіна на добу", — сказав Олександр Сіваченко.
Трактор везе корм для зубрів. Суспільне Вінниця
Як розповів єгер, перших зубрів на Вінниччину привезли 1976 року із Цуманського лісництва. Саме він прийняв перших 6 особин — 4 самиці та 2 самців.
"Ми постійно маємо знати, де вони знаходяться, але щоб не турбувати", — сказав Олександр Сіваченко.