За інформацією: Суспільне Полтава.
У рамках програми "Національний кешбек" Полтавщина увійшла у 10-ку за кількістю виробників, що долучилися. Їх 60. У рамках цієї програми, купуючи українські товари, людина може повертати 10% від сплаченої суми на картку.
Про це Суспільному розповіла заступниця міністра економіки Надія Бігун.
"Ми бачимо з точки зору того, скільки виробників і скільки торговців з Полтавщини доєдналися. І по виробникам, і по торговцям Полтавщина входить у топ-10. По виробникам – на 7 місці, по торговцям – на 6 місці. І майже 60 виробників із Полтавщини додали до нас свої товари. Це означає, що по всій Україні, коли ці товари продаються, люди купують отримують кешбек за такі товари", — повідомила Надія Бігун.
Полтавське підприємство шкарпеток, яке доєдналося до програми “Національний кешбек”. Суспільне Полтава
За словами заступниці міністра економіки, аби українському виробнику доєднатися до програми, потрібно зайти в портал "Дія" у розділ "Національний кешбек", заповнити заявку та завантажити свої товари із штрих-кодами. Споживачеві, аби отримати кешбек у рамках програми, необхідно оформити в банку віртуальну або фізичну картку для нарахування коштів. Надати дозвіл на передачу інформації про платежі з обраних особистих карток під час придбання товарів українського виробництва у торговельних точках. Оновити застосунок "Дія" на смартфоні та обрати картку "Національний кешбек" як картку для зарахування кешбеку від держави.
За словами Надії Бігун, витратити нарахований кешбек можна на оплату комунальних, медичних, освітніх та донати на потреби ЗСУ. Ліміт повернення витрачених грошей у форматі кешбеку — 3000 грн на місяць.
Полтавське підприємство шкарпеток запрацювало ще 2010 року. Від початку повномасштабного вторгнення виробництво масштабувалося. Нині за місяць випускають близько 2 мільйонів пар шкарпеток, розповіла заступниця директора компанії Олена Бабенко.
Полтавське підприємство шкарпеток запрацювало 2010 року. Суспільне Полтава
Із першого дня запуску проєкту "Зроблено в Україні", полтавський виробник шкарпеток доєднався до нього. Коли запустили програму "Національний кешбек", керівництво підприємства почали вносити свої штрих-коди продукції у реєстр.
"Маркуємо свою продукцію на етикетках відповідно. Для нас це, швидше, не про пізнаваність чи рекламу, а про філософію компанії, тому що наша компанія із часу повномасштабного вторгнення 2022 року зупиняла свою роботу лише на 3 дні.Тому ми зараз тут працюємо, розвиваємося", — повідомила заступниця директора компанії-учасника програми Олена Бабенко.
Полтавське підприємство шкарпеток. Суспільне Полтава
Програма стартувала із вересня 2024 року. Перший місяць був тестовим. Із 11 жовтня "Національний кешбек" працює у постійному режимі. Програма комплексна, розповіла заступниця міністра економіки Надія Бігун. Аби вона запрацювала, залучили банки, виробників, торговців, покупців та "Дію". За весь період міністерство економіки заплатили кешбеку близько 200 мільйонів гривень. Нині 3,5 мільйони людей оформили картки "Національний кешбек".
"Ми збільшили об'єми нашого виробництва і відкрили ще один цех по виробництву шкарпеток, який збільшує наші об’єми виробництва", — додала Олена Бабенко.