За інформацією: Суспільне Тернопіль.
Оксана Чайчук, головна державна санітарна лікарка області. Суспільне
"Перший випадок укусу кліща в 2025-му році ми спостерігали вже 9 січня. А торік останній випадок зафіксували в грудні. Бачимо, що понад 11 місяців кліщі активні. Також бачимо ріст захворюваності на Лайма протягом 20 років.
Якщо кліщ присмоктався до тіла людини і його знешкодили з організму до доби, то зараженість хворобою Лайма є малоймовірною. Якщо ж кліщ перебуває на тілі людини понад 72 години, то виникнення хвороби лайм-бореліозу має високі ризики", — сказала Оксана Чайчук.
Цією хворобою пів року тому перехворів 13-річний Олександр Моргун. Хлопець розповів, коли побачив пляму під коліном, звернувся до медиків.
Олександр Моргун, місцевий житель. Суспільне Тернопіль
"Перша лікарка сказала, що в мене хвороба Лайма і треба використовувати антибіотики. Після двох тижнів курсу цими медикаментами помітив, що пляма збільшується. Інша лікарка призначила інші антибіотики. Після них пляма зменшилась. В мене була просто велика пляма, ніяких інших відчуттів, рвоти, температури, грипу не було", — говорить Олександр.
Лікарка-інфекціоністка Оксана Кадубець зазначає, що симптоми хвороби Лайма можна сплутати із симптомами грипу, адже тільки у 75% випадків на тілі можуть з’явитись плями.
Оксана Кадубець, лікарка-інфекціоністка. Суспільне
"Вважають, що таку пляму дає тільки борелія бургдорфері. Їх є багато різновидів. Тому, якщо вкусила інша борелія, то плями не буде. І ознак гострої фази хвороби не буде.
Якщо у вас не було ніяких змін на шкірі і вас нічого не турбує, то в гострій формі не буде ускладнень. Може нагадувати легкий грип, буде невисока температура, млявість, незрозуміла ситуація. Якщо був момент перебування на території, де могли трапитися укуси, тоді варто звернутися до фахівця.
Для того проводять серологічні обстеження, які не можуть з першого дня спрацьовувати, бо це є гуморальний імунітет, відповідь організму на хворобу", — розповіла лікарка-інфекціоністка.