На Тернопільщині у печерах виявили 7 видів кажанів

За інформацією: Суспільне Тернопіль.

Кажан. НПП “Дністровський каньйон”

На Тернопільщині працівники науково-дослідного відділу Національного парку "Дністровський каньйон" під час обстеження печер виявили 7 видів кажанів загальною чисельністю 107 особин.

Про це повідомили на сторінці НПП "Дністровський каньйон".

Обстеження зимуючих кажанів проводили у печерах Угринь, Млинки та у печері Млиночки.

Обсеження у печері. НПП “Дністровський каньйон”

"Під час обстеження було виявлено окільцьовану особину нічниці великої, яку ми закільцювали два роки тому саме в одній із цих печер (Угринь). Повторна знахідка підтверджує високу прив’язаність кажанів до конкретних місць зимівлі. Багато видів щороку повертаються до тих самих підземних сховищ, якщо умови залишаються стабільними та безпечними.

Зараз триває період оновлення даних. Сторони мають подавати уточнену інформацію про чисельність рукокрилих у вже зареєстрованих локаціях та додавати нові об'єкти, що відповідають критеріям ", — йдеться у повідомленні.

Кажан. НПП “Дністровський каньйон”

Кажани або рукокрилі – одна з найвразливіших груп тварин. Україна – одна із підписантів угоди про збереження популяцій європейських рукокрилих. Згідно з останніми звітами України до Секретаріату EUROBATS, на території країни виділено низку підземних сховищ, що мають статус міжнародного значення. Деякі з них знаходиться в регіоні НПП "Дністровський каньйон".

"Такі дослідження є дуже важливими, адже дозволяють відстежувати стан популяцій, оцінювати успішність зимівлі, виявляти рідкісні види та своєчасно реагувати на можливі загрози для рукокрилих", — йдеться у повідомленні.

Під час обстеження виявлено 7 видів кажанів:

  • Нічниця велика (Myotis myotis) – 56.
  • Підковоніс малий (Rhinolophus hipposideros) – 23.
  • Нічниця водяна (Myotis daubentonii) – 15.
  • Нічниця війчаста (Myotis nattereri) – 3.
  • Вухань бурий (Plecotus auritus) – 7.
  • Вухань сірий (Plecotus austriacus) – 2.
  • Пергач пізній (Eptesicus serotinus) – 1.

Окільцьований кажан. НПП “Дністровський каньйон”

"Найчисельнішою цього разу була нічниця велика. Приємно відзначити наявність підковоноса малого – виду, чутливого до факторів турбування та змін мікроклімату", — йдеться у повідомленні.

Нагадуємо, що взимку кажани перебувають у стані сплячки, і навіть короткочасне турбування може коштувати їм значних енергетичних запасів, які необхідні для виживання до весни. Тому працівники Національного парку "Дністровський каньйон" закликають дотримуватися правил відвідування печер і не порушувати спокій їхніх мешканців.

Новини України