За інформацією: Суспільне Тернопіль.
Ратуша в Теребовлі. Суспільне Тернопіль
Про це Суспільному розповіла директорка закладу Наталія Галицька.
Наталія Галицька, директорка “єБібліотеки у ратуші”. Суспільне Тернопіль
За її словами, мета проєкту — зробити бібліотеку в громаді комфортною для читачів, аби вона стала "третім місцем" між домом і роботою.
Мета бібліотеки. Суспільне Тернопіль
"Ми нещодавно переїхали в нове приміщення, оновили бібліотечний простір завдяки німецькому фонду і програмі "єМістечко — простір для кожного". Ми оновили стелажі, повністю оновили меблі для того, щоби простір став комфортним для наших відвідувачів", — сказала Наталія Галицька.
Книгозбірня в ратуші. Суспільне Тернопіль
У приміщенні ратуші теребовлянську книгозбірню відкрили 8 квітня. Проєкт став одним із 24 ініціатив, які німецький фонд "Пам’ять, відповідальність і майбутнє" обрав з-понад 260-ти заявок.
Вхід у бібліотеку. Суспільне Тернопіль
У бібліотеці облаштували декілька читальних залів.
Фонд бібліотеки. Суспільне Тернопіль
"Фонд нашої бібліотеки налічує 36 тисяч книг. У юнацькому та дорослому абонементі можна вибрати найкращі, найновіші книжки, посидіти , почитати, вмоститися в зручному кріселку, попити чаю, кави, позичити якусь літературу на місяць, а потім назад повернути в бібліотеку", — зазначила директорка "єБібліотеки у ратуші".
У читальному залі для дітей. Суспільне Тернопіль
У дитячий читальний зал прийшла Аліна Зелінська. Дівчинка відвідувала бібліотеку і в колишньому приміщенні.
Аліна Зелінська, читачка бібліотеки. Суспільне Тернопіль
"Змінилося те, що тут стало ще більше книжок, ніж було. Я люблю читати про тварин, про пригоди. Читаю два-три рази на день", — сказала Аліна Зелінська.
Відпочинкова зона для дітей. Суспільне Тернопіль
У дитячому читальному залі є відпочинкова зона та зона для малювання. Дитячі книжки закупляли за гроші, які виділила міська рада, а також за власні.
Зона для малювання. Суспільне Тернопіль
"Ми зібрали всі книжки російською мовою, які були в районній бібліотеці, яку передали на баланс громади. Їх здали на макулатуру. Натомість купили для дітей книжки українською мовою. Здали макулатури на 27 тисяч гривень", — говорить Наталія Галицька.
Книжки для дітей. Суспільне Тернопіль
Долучилася до облаштування книгозбірні й громадська організація "Крим SOS", розповіла координаторка проєкту "єБібліотека у Ратуші" Ірина Мацюк. За гроші донорів облаштували коворкінг-центр.
Ірина Мацюк, координаторка “єБібліотеки у ратуші”. Суспільне Тернопіль
"Ми отримали 15 ноутбуків, столи, пуфи, меблі та інші засоби для комфортного перебування в цьому просторі. Кожна людина зможе прийти й попрацювати тут, отримати ліцензійне програмне забезпечення. Крім того, проводимо різноманітні тренінги, консультації, вебінари. Для людей це важливо, оскільки не всі володіють комп’ютерними навичками", — говорить Ірина Мацюк.
Електронний читацький квиток. Суспільне Тернопіль
За її словами, програма "єМістечко" дозволила цифровізувати бібліотечну систему:
"Впровадили електронний каталог, де кожен читач, зайшовши на відповідний сайт, зможе перевірити, чи є в наявності та чи інша книжка. Також будемо запускати електронний квиток. Людина приходить, сканує квиток. Бібліотечний працівник отримує інформацію про цього читача, а також про всі книги, які людина взяла для читання. Ця система є безкоштовною, єдине, що квитки ми роздаватимемо за відповідну суму".
Юнацький абонемент у бібліотеці. Суспільне Тернопіль
Наталія Галицька повідомила, що від громадської організації "Крим SOS" отримали мільйон гривень, а від німецького фонду "Пам’ять, відповідальність і майбутнє" — 80 тисяч євро:
"Була вимога від німецького фонду, щоб ми звертали увагу на наших місцевих виробників, що ми й зробили. Адже люди, які виготовляли нам бібліотечні меблі, саме з Теребовлі. Два роки ми зможемо запрошувати гостей, робити майстер-класи.
Зможемо запрошувати письменників, є чим оплатити їм дорогу, будемо мати кошти на каву-брейк. І найголовніше — зможемо купити книжки в письменника для бібліотеки. Це те, про що ми давно мріяли".