За інформацією: Суспільне Тернопіль.
Музейний комплекс. Суспільне Тернопіль
"У садибі до 1940 року жив мій дідусь Стешин Іван. Сталося так, що родина профінансувала, гроші дали, племінник мій Борис, я волею Бога облаштував музей. Садиба ще недороблена", — розповів Борис Діденко.
Борис Діденко. Суспільне Тернопіль
Чоловік із Підволочиська облаштував 5 приміщень з експонатами на різну тематику. В одному з них — зібрав археологічні знахідки.
"Основне в цьому будинку є археологія, що знайдено в землі. Це давня історія нашого краю. Не тільки Мовчанівки. Це речі, які свідчать про історичні події 18-20 століття. Ціла колекція прасок, сокири давні. Речі, які говорять, хто ми і звідки. Історія та буття нашого народу. Я не маю права це тримати десь сховано. До 2020 року я ще був директором Підволочиського краєзнавчого музею, але роботи з відновлення цієї садиби, ремонт дідусевої хати, я розпочав ще скоріше, десь у 2017 році".
Борис Діденко показує речі. Суспільне Тернопіль
Борису Діденко — 78. Колекціонер говорить, що збирає старожитності 67 років, експонати не рахує.
"В мене монет понад три тисячі, але вони тут не виставлені. Є ще експонати, що лишилися з храму, бо був костел зірваний більшовиками в Підволочиську".
Експонати. Суспільне Тернопіль
Наступна локація — колекція вишивки.
Рушники. Суспільне Тернопіль
"Вишивка зібрана зі всієї України. Геометричний орнамент — це Галичина, Поділля. Є рослинний орнамент, Полтавщина, Черкащина", – розповів Борис Діденко.
Колекція вишивки. Суспільне Тернопіль
Окрему частину експозиції складають плетені вироби.
"В основному це давні речі. Є солом’яна бочка. Тут каркас дерев’яний відсутній. Це все з соломи. Також є речі для зерна, борошна, плетені кошики. Частина експозиції — кераміка, глечики".
Глечики і плетені вироби. Суспільне Тернопіль
Борис Діденко говорить, що відвівати його музейний комплекс можна безкоштовно.
"Племінник мені дав в оренду машину, то я їду та приводжу людей. А так приводить людей священник, вчителі. Тільки мене попереджають і я відкриваю".