За інформацією: Суспільне Полтава.
94-річний Богдан Юшко учасник Другої світової війни. Туди потрапив 11-річним хлопчиком. Кілька років був у зенітно-артилерійському полку, куди його від матері забрали військові.
Богдан Панасович Юшко все життя займається музикою. Чоловік грає на баяні. Друга світова війна 11-річного Богдана застала у рідному селі Драбинівка, що на Полтавщині.
Ветеран Богдан Юшко грає на баяні улюблену мелодію. Суспільне Полтава
"Перший раз побачив німецькі літаки, був у тьоті своєї рідної. І раптом літак став летіти. Я хлопчик був малий, страшно, він летів на низькій висоті. Я став дивитись, може це наш літак. Коли хрести на крилах", — розповів учасник Другої світової війни Богдан Юшко.
Богдан Юшко жив разом з мамою та трьома молодшими сестрами. Його батько тоді уже був на фронті, де й загинув, згадує чоловік.
Богдан Юшко із сином Сергієм. Суспільне Полтава
"Мама казала дітям, я був самий старший, готуйтесь до евакуації, бо передавали по радіо. Дуже було важко і настав день коли ми виїхали. Жили ми село Демино-Олександрівка. (Луганщина – ред.)", — продовжив учасник другої світової Богдан Юшко.
"Він грав на баяні і його почули бійці. І прийшов командир до мами. Каже: "У вас четверо дітей, голодують, на жаль, ми пропонуємо взяти "сина полку" зробити з вашого Богданчика. Він буде нам грати". Бабуся дуже хвилювалася, частина була військова, це ППО, зенітки, їх постійно розбивали, бомбили німецькі літаки. І бабуся все таки віддала, бо був голод", — розповів син Богдана Юшка Сергій Юшко.
Майже до завершення війни Богдан Юшко був у зенітно-артилерійському полку.
Богдан Юшко слухає, як грає на піаніно онук. Суспільне Полтава
"Уже літаків німецьких я надивився, через село літали, бомбили. І нам було дуже зручно розібрати де німецький, де наші. А я ж безперервно із бійцями вештався, постійно дивився, як вони відрізняють німецькі літаки від наших", — продовжив учасник Другої світової Богдан Юшко.
Син учасника Другої світової війни Сергій Юшко. Суспільне Полтава
"Грав, піднімав самодіяльність, співали, в часи, коли не бомбили. А потім, коли зенітчики дивляться на літаки, летять, коли ясно, видно німці летять, вони стріляють. Наші – не чіпають. А коли пасмурно, хмари. А він як музикант по слуху почав відрізняти месершміти, бомбардувальники були і наші. І він їх почав по звуку двигуна відрізняти. І казав, можете не сумніватись – це німець, німецький літак", — додав син Богдана Юшка Сергій Юшко.
Богдан Юшко проводить час із онуком. Суспільне Полтава
За таку допомогу, тоді 11-річного Богдана військові називали розвідником. А про малого баяніста почали складати пісні. Нині, у свої 94 роки, Богдан Панасович Юшко ще може пограти із восьмирічним онуком Михайлом у м’яча. А наймолодший у родині музикант виконує для дідуся музичні твори та слухає його поради.