За інформацією: Суспільне Полтава.
На Полтавщині волонтери виготовляють платформи на дистанційному керуванні для воїнів. Вони потрібні бійцям для перевезення поранених, доставки вантажів чи за необхідності залучати для розмінування. Вартість однієї платформи – близько 200 тисяч гривень. Створили їх за гроші місцевого підприємця та донати.
Про це Суспільному розповів волонтер Олег Карабка.
У місті Лохвиця на Полтавщині волонтери виготовляють роботизовані платформи для військових.
Універсальна наземна роботизована платформа на дистанційному керуванні для військових. Суспільне Полтава
"Повний привід. Особливістю цієї конструкції є поворотно-переломний механізм, який дозволяє одночасно на будь-якій поверхні всім колесам торкатись до землі", — розповів волонтер Олег Карабка.
Пристрої оснащені відкидною площадкою, регульованими бортами, камерою та передавачем відеосигналу.
"Робоча назва, менший Маріо та Супер Маріо – за мотивами відомої гри комп’ютерної, тому що управляються вони так само джойстиком. Її можна використовувати як евакуаційний транспорт для вивозу поранених військових, можна використовувати як логістичну платформу, тобто для доставки вантажів, води, інших речей. Можна її додатково укомплектовувати розмінувальним обладнанням. Є випадки, коли ставлять різну стрілецьку зброю на неї", — пояснив Олег Карабка.
Управляються роботизовані платформи для військових джойстиком. Суспільне Полтава
Перші дві такі платформи волонтери виготовили за три місяці.
"У нас є багато інженерів у команді, які просто сиділи, думали як краще, багато випробувань проходили, багато раз переробляли, міняли деталі, спілкувались з військовими.Там, де вони плануються використовуватись, там багато вирв від снарядів, багато звалених дерев. Головна задача була зробити її всюдихідною", — поділився волонтер.
Максимальна відстань керування такими пристроями – 20 кілометрів. А розганяти платформу можна майже до 30 кілометрів на годину.
Волонтери Олег Карабка та Костянтин Голінка керують роботизованими платформами. Суспільне Полтава
"Працює від електрики, тут стоять акумулятори потужністю 3 кіловати. Заряджається від звичайної розетки, можна заряджати від генератора, EcoFlow. Час роботи його близько чотирьох годин у залежності від навантаження. Відеосигнал використовується аналогічний до тих, що використовується в FPV-дронах. Колеса залізні ми виготовляємо самі, просто з листового металу, з тих матеріалів, які познаходили на смітниках", — розповів Олег Карабка.
Роботизовані системи можуть тягнути за собою до п’яти тонн. Це волонтери перевіряють за допомогою автівки, яка важить майже дві.
Роботизовані системи для бійців можуть тягнути за собою до п’яти тонн. Суспільне Полтава
"Вартість в районі 200 тисяч гривень, приблизна вага десь 170-180 кілограм. Це кошти 90% відсотків місцевий бізнесмен. Все решта – донати невеличкі. Замовлень дуже багато, там іде сотня штук від військових. Не вистачає ресурсу і людського, і фінансового, щоб це все робити", — повідомив волонтер Костянтин Голінка.
Одну наземну роботизовану платформу волонтери передадуть воїнам у Суми, іншу – на Донецький напрямок.