На Полтавщині ветеран ЗСУ В’ячеслав Губарик за грантові гроші відкрив власний бізнес

За інформацією: Суспільне Полтава.

На Полтавщині за умовами програми "Грант для ветеранів" гроші на відкриття власного бізнесу вже отримали 70 учасників бойових дій та членів їхніх сімей. Програма у рамках проєкту "єРобота" діє з квітня 2023-го року. Зокрема, понад три місяці тому власну справу відкрив і ветеран ЗСУ з Новосанжарської громади В’ячеслав Губарик.

Про це Суспільному повідомила директорка обласного центру зайнятості Катерина Клавдієва.

"Ветеран сам розраховує свою фінансову спроможність і він може створити робочі місця на три роки, на п’ять, на сім. Таким чином він розраховує цей період. За цей період повертаються кошти гранту в повному обсязі. Але вони не повертаються в розумінні фізично. Я взяв 250 тисяч, я їх зібрав, заробив, віддав. Ні. Вони зараховуються за рахунок сплати податків і зборів за себе і за найманих працівників. Потрібна ще дійсно підтримка громад. Хотілось би більше, щоб громади приймали рішення про виділення земельних ділянок, виділення приміщень в оренду", — прокоментувала Катерина Клавдієва.

Приватний підприємець і ветеран ЗСУ В’ячеслав Губарик. Суспільне Полтава

Ветеран ЗСУ В’ячеслав Губарик наприкінці минулого року розпочав власну справу. У селі Руденківка відкрив магазин риби та морепродуктів. Задля цього скористався грантовою допомогою від держави.

"Відкрили 2024-го року 6 грудня. Ідея виникла після звільнення, демобілізації зі Збройних Сил України. У нас тут дуже багато і з інших сіл приїжджають конкретно просто по рибу. Плюс цінова політика. Не ліпимо космічні ціни. Краще продати дешевше, але більше" , — розповів підприємець В’ячеслав Губарик.

Відкрив за грантові гроші магазин риби та морепродуктів у селі Руденківка Новосанжарської громади. Суспільне Полтава

Службу В’ячеслав проходив у Бахмуті та Вугледарі на Донеччині. Був помічником гранатометника:

"72 бригада, "Чорні запорожці". Там служив, звільнився 2023-го року, здається, першого чи другого серпня .Тиждень до 1,5 року не дослужив".

Касирка Єлизавета Омельченко разом з власником магазину В’ячеславом Губариком. Суспільне Полтава

Аби відкрити власний бізнес, підприємець використав 30% грантових коштів та 70 – власних. У рамках програми "Грант для ветеранів та членів їхніх сімей" отримав від держави 500 тисяч гривень.

"На власні кошти була куплена ділянка, і будова всього магазину. На грантові кошти було закуплене чисто все обладнання. Холодильні вітрини, вони одні з найдорожчих виходять. Приблизно 330 тисяч тільки три вітрини було. Це безпроцентний кредит, якщо правильно про це говорити. Це не безкоштовно" , — повідомив В’ячеслав Губарик.

За умовами програми “Грант для ветеранів та членів їхніх сімей” ветеран працевлаштував дві людини. Суспільне Полтава

За умовами програми ветерани війни та члени їхніх сімей на відкриття власного бізнесу можуть отримати від 250 тисяч до одного мільйона гривень.

"Люди просто бояться, тому що вони розуміють, що це відповідальність. Це працевлаштування людей. А як далі, а якщо не піде? Ось це основна проблема, яка ось тут ось в кожної людини виникає. Просто такі люди, мабуть, як я, боятись просто уже нічого. Втратити можна тільки життя. А тут, вийшло – не вийшло. Можна все ж розвернути по-іншому", — сказав В’ячеслав Губарик.

За словами Катерини Клавдієвої, з квітня 2023-го року на Полтавщині грантовою допомогою від держави вже скористались 70 учасників бойових дій та членів їхніх сімей.

Новини України