За інформацією: Суспільне Полтава.
Понад 80 тисяч доз приманок із вакциною від сказу за два дні розклали ветлікарі та лісівники на Полтавщині. Осіння кампанія з імунізації диких тварин стартувала у двох районах.
Як імунізують диких тварин від сказу
Для вакцинації від сказу диких тварин розкладають спеціальні препарати у їстівних приманках. Кожна оболонка складається із м’ясокісткового борошна, усередині ― блістер з вакциною. Про це Суспільному розповів начальник Полтавської районної лікарні ветмедицини Микола Матюшев:
"Вакцина для вакцинації диких м’ясоїдних. Рідина потрапляє на слизову оболонку, потрапляє в організм тварини і виробляється імунітет".
Начальник Полтавської районної лікарні ветмедицини Микола Матюшев показує приманку з вакциною від сказу. Суспільне Полтава
"Добре спресовані ці кубики для того, щоб вакцина деякий час під дією природних умов зберігалася в цій капсулі", ― сказав лікар ветеринарної медицини Олександр Мисик.
Де розкладають вакцину від сказу для диких тварин
Вакцини почали розкладати від 7 жовтня у Лубенському та Полтавському районах. За два дні розклали понад 80 тисяч доз вакцини, розповіла Суспільному начальниця відділу ГУ Держпродспоживслужби Полтавщини Наталія Карпенко. Загалом мають розкласти понад 518 тисяч доз препарату на площі 20,7 тисяч квадратних кілометрів. Це мисливські угіддя.
Брикети з вакциною від сказу, які розкладають на Полтавщині. Суспільне Полтава
Цьогоріч диких тварин імунізують вдруге. Двократне розповсюдження вакцини проводять вперше за 10 років. Наталія Карпенко розповіла:
"У нас більше ніж у два рази збільшилась кількість випадків захворювання тварин на сказ: 46 неблагополучних пунктів, де захворіло та загинуло 54 тварини. Це 25 котів, 15 собак, вісім лисиць, чотири великої рогатої худоби, одна дрібна (рогата худоба ― ред.) і один єнот".
Нині в області сформували понад 700 бригад для імунізації. Вони розкладають приманки у доступних для тварин місцях. Зокрема, біля кущів та дерев.
Як розповіла Суспільному Наталія Карпенко, на імунізацію від сказу гроші спрямовують із держбюджету. За сприятливої погоди, осінню кампанію планують завершити до 28 жовтня.
Ветлікар під час імунізації диких тварин у Полтавському районі, жовтень 2024-го. Суспільне Полтава
Що таке сказ
Сказ – це вірусне захворювання тварин та людей, яке викликає розлади центральної нервової системи та закінчується загибеллю. Він невиліковний. Одна із профілактик цієї хвороби – це проведення щорічної профілактичної вакцинації домашніх та сільськогосподарських тварин.
Симптоми сказу:
- підвищення температури, біль чи поколювання у місці пошкодження;
- страх води, світла;
- пінисте і сильне слиновиділення тощо.