На Полтавщині для поранених військових вдруге провели заняття з каністерапії

За інформацією: Суспільне Полтава.

На Полтавщині вдруге провели сеанс каністерапії для поранених військових. Це – заняття з психологічної реабілітації за допомогою собак. Під час терапії чоловіки спостерігали за роботою службових вівчарок та безпосередньо контактували з ними. Каністерапію планують проводити надалі і в шпиталях.

Про це Суспільному розповіла молодша інспекторка-кінологиня Олена Гавриленко.

Службові собаки демонстрували свої навички та вміння, після чого військові могли безпосередньо погладити їх та поспілкуватись з тваринами.

Сеанс каністерапії для військовослужбовців на Полтавщині, які перебувають на лікуванні. Суспільне Полтава

"Собаки сьогодні робили загальний курс дресирування. Це послух, команди "сидіти", "лежати", "поруч". Також були елементи захисту, захисної роботи, коли собака йде на затримання правопорушника. Це були німецькі та бельгійські вівчарки (малінуа). це повинна бути собака, яка любить людей, вона гарно соціалізована і вона бажає співпрацювати з людиною. молодша інспекторка-кінологиня Олена Гавриленко

На сеансі каністерапії військовослужбовці мали змогу контактувати з тваринами. Суспільне Полтава

Сеанс каністерапії для поранених військовослужбовців на Полтавщині поліцейські-кінологи провели вдруге.

Сьогодні присутні з нами наші захисники, які брали участь у бойових діях і перебувають у нас на стаціонарному лікуванні у нашому закладі. Це представники Національної гвардії України", — зауважила інспекторка сектору територіального медоб’єднання МВС України по Полтавській області Галина Сисіна.

Службова бельгійська вівчарка малінуа. Суспільне Полтава

За словами кінологині, каністерапію планують проводити у шпиталях та залучати надалі до роботи й психологів.

"Плануємо й надалі співпрацювати, тому що це дуже крута можливість хлопцям поліпшити свій психоемоційний стан і отримати позитивні емоції від спілкування з цими чудовими тваринами", — додала Галина Сисіна.

Кінологи демонструють навички та вміння своїх вихованців. Суспільне Полтава

Як розповів невролог територіального медоб’єднання МВС України по Полтавській області Руслан Бондаренко, така терапія покращує емоційний стан пацієнтів.

"Каніс" від англійського "собака", тому каністерапія. Це вид терапії, який тільки набирає обертів у нашій країні, але досить маємо позитивні результати. Чому? Тому що це спілкування з тваринами. Взаємодія між собакою, між людьми, які перебувають у тривожному фоні, емоційно схвильовані з різних обставин, із приводу травмування і таке інше, звичайно покращує емоційно-вольові якості. Завдяки любові ми приходимо до спокою. Це все важка робота, але вона має колосальний результат. Наші військові задоволені, вони усміхнені", — повідомив Руслан Бондаренко.

Новини України