За інформацією: Суспільне Хмельницький.
Зерно, серпень 2024. Суспільне Дніпро
На Хмельниччині за пів року обсяги експорту та імпорту товарів становили 356,2 млн доларів і 370,1 млн доларів. Порівняно з таким само періодом 2023 року експорт зменшився на 17,9% (77,5 млн дол.), імпорт навпаки — збільшився на 15,1% (48,7 млн дол.).
Про це Суспільне Хмельницький розповіла заступниця начальника Головного управління статистики у Хмельницькій області Світлана Слободян.
За її словами, від'ємне сальдо зовнішньої торгівлі товарами становило 13,9 млн дол. Коефіцієнт покриття експортом імпорту дорівнював 0,96. Зовнішньоторговельні операції проводились із партнерами зі 110 країн світу. Обсяг експорту товарів до країн Європейського Союзу зменшився порівняно з січнем-червнем 2023 року на 25,7% та становив 232,4 млн дол., або 65,2% від загального обсягу експорту.
"Найвагоміші експортні постачання товарів серед країн-членів ЄС здійснювалися до Польщі, Іспанії, Литви, Німеччини, Італії, Румунії, Болгарії, Чехії. Серед інших країн світу найбільше експортувалися товари до Туреччини, Республіки Молдови".
Найбільше експортували продукти рослинного походження (30,2%), готові харчові продукти (22,0%), жири та олії тваринного або рослинного походження (10,3%), різні промислові товари (8,4%), живі тварини; продукти тваринного походження (6,0%).
"У першому півріччі 2024 року в порівнянні з минулим роком Хмельниччина припинила здійснювати постачання товарів у Мальту, Ірак, Сирію, Киргизстан, Таїланд, Шри-Ланку, а імпортувати продукцію з Вірменії, Туркменістану, Андорри, Камеруну, Панами, Парагваю. Натомість нашими партнерами в експорті стали Кувейт, Алжир, Гвінея, Лівія, Марокко, в імпорті — Гонконг, Кувейт, М'янма, Лівія", — розповіла Світлана Слободян.
Імпорт товарів з країн Європейського Союзу зменшився проти січня-червня 2023 року на 0,9% та становив 206,4 млн доларів, або 55,8% від загального обсягу.
"Серед країн ЄС найвагоміші імпортні надходження товарів здійснювалися з Польщі, Німеччини. Серед інших країн світу найбільші імпортні постачання товарів надходили з Китаю, Туреччини, США".
Основу структури імпорту товарів становили машини, обладнання та механізми, електротехнічне обладнання (21,9%), засоби наземного транспорту, літальні апарати, плавучі засоби (16,2%), мінеральні продукти (16,1%), полімерні матеріали, пластмаси та вироби з них (12,3%), продукція хімічної та пов'язаних з нею галузей промисловості (7,9%), текстильні матеріали та текстильні вироби, а також недорогоцінні метали та вироби з них (по 6,5%).