Морський піхотинець праює фахівцем із супроводу ветеранів на Тернопільщині

За інформацією: Суспільне Тернопіль.

Руслан Шпилюр на Миколаївщині, 2022 рік. Руслан Шпилюр

"Почали виїжджати в райони прориву противника для стримування і відсічі, а також для підтягування наших основних сил. Поранення отримав, коли виїхав на евакуацію свого розрахунку, який застряг. Нас дістали з російського протитанкового ракетного комплексу "Корнет". Його робоча дистанція це практично від п'яти до п'яти з половиною кілометрів", – розповів Руслан Шпилюр.

Виїзд під Бахмут, 2022 рік. Руслан Шпилюр

Через поранення Руслан втратив око, а все тіло посікло уламками. Чоловік сам пройшов всі етапи від лікування до оформлення інвалідності. Розповів, що тепер консультуватиме інших:

"В мене виявили уламки в перикарді серця і біля загальної сонної артерії. Їх всіх неможливо дістати. Один-єдиний уламок мені дістали в травні минулого року, бо він почав мене турбувати. На руці були численні опіки, обличчя сильно було посічене. Великі рани були на руці".

Руслан Шпилюр після поранення. Руслан Шпилюр

Руслан розповів, що завжди носить із собою уламок, який дістали з тіла, як нагадування про прежите.

Уламок, який Руслан завжди носить з собою. Руслан Шпилюр

За його словами, після демобілізації довго шукав себе в цивільних професіях, змінював місця роботи. Планує передавати власний досвід соціалізації іншим:

"Багато хто стикається з тим, що після звільнення залишається сам. Я це пройшов. Крім того, я пройшов практично весь документообіг. Це постановка на військовий облік після звільнення, а також по пільгах. І щодо працевлаштування дуже мало ветерани знають. Багато людей взагалі бояться починати щось нове. Робота зацікавлює тим, що ти починаєш спілкуватися, не сидиш вдома. Ти вже цим розвантажуєш самотність".

Руслан Шпилюр. Суспільне Тернопіль

За його словами, зараз налагоджує співпрацю зі старостами сіл, формує списки військовослужбовців і ветеранів. Планує об’єднати ветеранів Байковецької громади, щобті могли спільно проводити час, займатися спортом і навчатися.

Руслан Шпилюр. Суспільне Тернопіль

"Фахівець із супроводу ветеранів потрібен. Є хлопці, які приходять у відпустку. Вони не озвучують всього, що вони бачать, і вони всім того не можуть розказати. А з фахівцем то вони можуть говорити на рівні", – сказав староста села Гаї Шевченківські Ярослав Рудий.

Ярослав Рудий. Суспільне Тернопіль

Директорка ЦНАПу Байковецької сільської ради Оксана Яріш поінформувала, що окрім Руслана, в Байковецькій громаді є ще одна фахівчиня із супроводу ветеранів. Це психологиня, яка працювала в ЗСУ. Вона допомагатиме сім’ям військовослужбовців, загиблих і безвісти зниклих бійців. Зараз для фахівців облаштовують робочі місця:

"Станом на зараз у нас є 37 демобілізованих осіб, тобто ветеранів. Але фахівець із супроводу ветеранів працює також і з членами сімей загиблих, зниклих безвісти і тих, хто перебувають і повернулися з полону. Таких сімей загалом є 60. Потенційних отримувачів є близько 500, оскільки в нас близько 500 військовослужбовців проходять зараз службу".

Новини України