За інформацією: Суспільне Полтава.
У Полтаві відкрили "Містохаб" – перший простір розвитку міста, що поєднує крамницю місцевих виробників, кав’ярню та місце для заходів. 80% прибутку з роботи "Містохабу" буде спрямовано на втілення ідей полтавців щодо покращення міста.
Про це Суспільному розповіла керівниця проєкту Альона Гончаренко.
"Стіна імпакт-інвесторів — дуже важлива частина цього простору, оскільки весь простір, все обладнання, все було закуплено за рахунок внесків імпакт-інвесторів. Станом на сьогодні у нас 143 індивідуальних імпакт-інвестора. Це люди, які інвестували кошти у розмірі 1 000 доларів і 12 Полтавських компаній. Це компанії, які інвестували суму у розмірі 5 000 доларів", — зауважила Альона Гончаренко.
Стіна імпакт-інвесторів у просторі “Містохаб” у Полтаві. Суспільне Полтава
Однією із ідей проєкту було відновлення архітектурної пам’ятки міста, будівлі, де нині і розташований "Містохаб".
"Власним прикладом ми хотіли показати, як можна працювати з історичною спадщиною, не зашиваючи її, не ховаючи, а показати різні епохи цього будинку, показати різну кладку, вона не рівна, не ідеальна, але менше з тим, так хочеться розказати повністю історію цього будинку. Також в іншій залі ви бачите скляну плитку 60-х років минулого сторіччя, майже повністю була обкладена перша зала цією плиткою. Яку ж частину нам вдалося врятувати відчистити, відмити і покласти заново", — додала керівниця проєкту Альона Гоначаренко.
Кавʼярня у просторі “Містохаб”. Суспільне Полтава
"Чому я став імпакт-інвестором , в мене ідея була причесати це місто. Я вважаю, що "Містохаб" – це той потяг, який змусить людей таки рухатися і робити маленькі кроки, на своєму прикладі, що можна змінювати", — поділився імпакт-інвестор Микола Кириленко.
У крамниці простору можна купити полтавські сувеніри.
"В "Місто-шопі" ми створюємо унікальні речі про Полтаву і створюємо речі, які відображають дух міста. І також популяризуємо локальних виробників, продаючи їхню продукцію на наших поличках. Шкарпетки, які ми присвятили вулицям улюбленого міста, де би не були Полтава завжди з вами. І також наш легендарний слоган: "Моя Полтава на мене схожа" в новому вигляді", — розповіла керівниця крамниці "Місто-шоп" Анастасія Булгакова.
Сувеніри з “Містошоп”. Суспільне Полтава
Також у приміщенні "Містохабу" є арт-простір з відтвореними картинами Марії Приймаченко та з інформаційними табличками. Інсталяції планують змінювати кожні 3-4 місяці.
"Є легенда, що коли під час відкриття пам'ятника Івану Котляревському в 1903 році до Полтави з'їхалася вся українська інтелігенція. То афтерпаті, власне, відкриття відбувалося у притулку друзів. В честь тих людей, які популяризували Україну, розвивали все українське. Ми створили ті стільчики, з кожним іменем і тепер можна в «Містохабі» посидіти на стільці Олени Пчілки, Лесі Українки, Михайла Коцюбинського, Василя Кричевського", — розповіла керівниця проєкту Альона Гончаренко.
Картини Марії Приймаченко з інформаційними табличками. Суспільне Полтава
Анна Кіндсфатер прийшла на відкриття простору "Містохаб" до кар’ярні.
"Дуже давно слідкувала взагалі за сторінкою цього закладу. Дуже чекала на відкриття. Приходила на їхні «Спаські фести» і ось, як тільки побачила, що відкривається, вирішила одразу відвідати", — поділилась відвідувачка Анна Кіндсфатер.
На відкритті також проводять благодійний збір на обладнання 10 кейсеваків для військових. За донат люди отримають стікери та безкоштовні напої.