Домой Видео новости Мобілізація на Тернопільщині. Четверта черга мобілізації триватиме 90 діб

Мобілізація на Тернопільщині. Четверта черга мобілізації триватиме 90 діб

2422
English EN Russian RU Ukrainian UK
ПОДЕЛИТЬСЯ

221 січня в облдержадміністрації відбувся брифінг на тему «Четверта черга мобілізації на Тернопільщині». Участь у ньому взяли виконувач обов’язків голови Тернопільської облдержадміністрації Іван Крисак та виконувач обов’язків військового комісара Тернопільського обласного військового комісаріату, полковник Володимир Катинський.

Під час брифінгу Іван Крисак зазначив, що 15 січня 2015 року Президент України Петро Порошенко підписав Закон України № 15 «Про часткову мобілізацію», відповідно до якого з 20 січня 2015 розпочалася четверта черга мобілізації.

«Основними завданнями, які стоять перед нами цього року, є зміцнення обороноздатності країни, – наголосив Іван Крисак. – Перша хвиля мобілізації розпочалася майже рік тому. Військові, які стояли на захисті України весь цей час, потребують відпочинку, щоб відновити сили. Їх потрібно замінити. Ми повинні провести ротацію військових в зоні АТО, тому, власне, розпочинається мобілізація. Також перед нами стоїть завдання – зміцнити Збройні Сили та вийти на новий рівень захисту держави».

Володимир Катинський зазначив, що мобілізації підлягають військовозобов’язані чоловіки, визнані придатними до військової служби.

«Після проведення медичного обстеження буде призов. Мобілізованих спрямують на військову службу до війська та в навчальні військові частини, навчальні центри, де протягом 50 діб вони будуть проходити підготовку. До 25 діб виділяється на індивідуальну підготовку, ще 25 діб – злагодження в підрозділі. Ми повинні дати можливість відпочити тим, хто знаходиться на передовій. Я думаю, після відновлення сил вони повернуться назад. Звертаюся до всіх свідомих: не бійтеся. На даний момент маємо потужне військове забезпечення формою, харчуванням та засобами індивідуального захисту», – підкреслив Володимир Катинський.

За його словами, четверта черга мобілізації триватиме 90 діб і буде проводитися з 20 січня по 19 квітня 2015 року.
«Проводитимуть мобілізацію в два етапи. Оповіщення, збір і проходження медичного огляду під час першого етапу, що починається з 20 січня і триватиме до 27 січня. Відповідно призов буде здійснюватися з 28 січня по 1 лютого. Оповіщення, збір і проходження медичного огляду під час другого етапу четвертої черги мобілізації буде проводитися з 19 по 26 лютого, призов триватиме з 27 лютого по 3 березня», – повідомив Володимир Катинський.

Він також додав, що не підлягають мобілізації чоловіки, які не придатні за станом здоров’я, виховують троє і більше дітей, або дітей-інвалідів І-ІІ групи, студенти вищих навчальних закладів, які навчаються на стаціонарній та заочній формі, священослужителі, зарезервовані підприємствами чоловіки, чоловіки, які виховують дітей без матері.

Як наголосив виконувач обов’язків голови ОДА, Президент України підкреслив, що добровольці мають право нести службу, незалежно від віку та стану здоров’я, а юнаки, які не служили в лавах Збройних Сил України не потраплять в зону АТО.

«Наше з вами завдання – провести якісно, у визначений термін мобілізацію людських і транспортних ресурсів, – підкреслив Іван Крисак. – Потрібно усвідомити, що чоловіки йдуть на схід, щоб замінити своїх друзів, колег, побратимів. Я закликаю краян проявити патріотизм та без саботажу стати на захист України! Не чекайте повістки, а звертайтеся до військових комісаріатів. Виконайте свій конституційний обов’язок!».

Присоединяйтесь к группам "ProUA.com.ua"  на Facebook, Twitter, Google+
Следите за обновлениями! Мы публикуем только самое интересное!

Загрузка...

ПОДЕЛИТЬСЯ