Мікрогранти за програмою “єРобота”: як отримати та скільки видали для підприємців Полтавщини

За інформацією: Суспільне Полтава.

Від початку 2025-го підприємці Полтавщини отримали понад 35 мільйонів гривень на розвиток бізнесу. Це гранти "Власна справа" за державною програмою "єРобота".

Про це Суспільному розповів тимчасово виконувач обов’язків керівника ОВА Володимир Когут.

""Власна справа"– одна із важливих складових державної грантової програми "єРобота". Ініціатива передбачає надання безповоротного мікрогранту українцям, які вирішили започаткувати або розширити власний бізнес. Серед найпопулярніших видів діяльності – відкриття реабілітаційних і спортивних центрів, студій сучасного розвитку дітей і дорослих. Організація громадського харчування, виробництво крафтової продукції, косметологія", — прокоментував Володимир Когут.

Консультантка з центру зайнятості розʼяснює, як написати бізнес-план для отримання гранту. Суспільне Полтава

За словами Володимира Когута, із початку 2025 року в межах програми отримали фінансування 169 підприємців із Полтавщини на загальну суму понад 35 мільйонів гривень. Ці бізнес-проєкти дозволять створити 260 нових робочих місць.

"Заявка формується в "Дії", там формується бізнес-план і, відповідним чином, комісія обласного центру зайнятості та Ощадбанк формують відповідно до кредитної історії, свої висновки", — розповіла директорка Полтавського обласного центру зайнятості Катерина Клавдієва.

Марія Кіян, отримала грант на розвиток власної справи у рамках програми “єРобота”. Суспільне Полтава

За словами Катерини Клавдієвої, консультанти центру зайнятості допомагають написати бізнес-плани, а подати заявку може будь-який громадянин України

Сума фінансування залежить від виду допомоги. Для тих, хто хоче легалізувати бізнес, — це 75 тисяч гривень. Для молоді до 25 років та для бізнесу, який зможе створити одне робоче місце, — по 150 тисяч гривень. 250 тисяч гривень — за умови створення двох робочих місць. Для ветеранів та тих, хто працює понад три роки, — до 1 мільйона гривень, за умови внесення 30% власних коштів.

Каркасно-модульний будинок. Суспільне Полтава

Марія Кіян має бізнес із виготовлення каркасних будинків. У червні вона отримала 250 тисяч гривень гранту на розвиток власної справи від програми "єРобота". Окрім неї, у штаті двоє працівників, одного з них найняли за умовами гранту.

"Ми отримали грант, в рамках якого ми будемо купувати, вже, якщо чесно, очікуємо на надходження певного обладнання. У нас буде обладнання, яке дозволить нам механізувати певні види робіт для того, щоб скоротити витрати людського часу, людських ресурсів і дещо пришвидшити процеси виробництва", — повідомила Марія Кіян.

Новини України