Мати політв’язня Аппаза Куртамета звернулася до ООН із проханням допомогти у звільненні сина

За інформацією: Суспільне Хмельницький.

Політвʼязень Аппаз Куртамет. Instagram/Kurtamet

Мати політв'язня Аппаза Куртамета, засудженого до 7 років позбавлення волі, звернулася до представників країн ООН із закликом звільнити її сина з російської вʼязниці.

Читайте цей матеріал кримськотатарською

Відеозвернення Айше Куртамет до представників країн ООН на сайд-івенті "Десять років у в'язниці під відкритим небом: Права людини в окупованому Криму" в рамках 57-ї сесії Ради з прав людини ООН опублікував перший заступник голови Меджлісу, експолітв'язень Наріман Джелял.

"Я звертаюся до вас з глибоким болем у серці, щоби розповісти про долю мого сина. Мій син Куртамет Аппаз, йому 22 роки, став жертвою несправедливих дій на окупованих територіях України. Мій син був викрадений російськими силовиками, службами ФСБ з території Херсонської області, окупованої з початку війни, та вивезений до Криму", — розповіла мати кримського татарина.

Вона нагадала, що Куртамета насильно вивезли, щоб змусити співпрацювати з ФСБ РФ. Про його долю жінка не знала протягом кількох місяців. Окупанти засудили чоловіка засудили до 7 років колонії суворого режиму за грошовий переказ для друга, який захищає Україну.

"За відмову співпрацювати з ФСБ його звинуватили у "фінансуванні тероризму", з чим ми ніколи ніколи не погодимося. Я прошу міжнародну спільноту, Організацію Об'єднаних Націй допомогти мені у боротьбі за порятунок мого сина, стати його голосом, стати голосом правди. Мовчання, безкарність і бездіяльність лише укріплює зло", — наголосила мати наймолодшого політвʼязня.

Наразі Аппаз Куртамет перебуває у російській в'язниці, що відома як "Владимирський централ".

"Я прошу, допоможіть його обміняти, це крик про допомогу, мій син має бути на свободі і його батько теж. Такі чесні та порядні чисті хлопці як мій син, їм не місце у в'язниці. Я прошу вас взяти участь в його порятунку", — звернулася Айше Одабаш.

Нагадаємо, 20 квітня 2023 року окупаційний Київський районний суд Сімферополя засудив Аппаза Куртамета до 7 років позбавлення волі в колонії суворого режиму з відбуванням першого року у в’язниці.

Що відомо про Аппаза Куртамета

23 липня 2022 року Аппаз Куртамет виїхав з Новоолексіївки, що на Херсонщині, до своїх родичів у Криму. Він прибув на КПВВ "Чонгар", де зв'язок з ним зник.

Згодом сім'ї чоловіка повідомили, що його затримали російські силовики, які підозрюють Куртамета у "фінансуванні терористичної організації" за ст. 208 ч. 1 Кримінального кодексу РФ. За версією "слідства", він позичив 500 гривень своєму знайомому, який, як дізнався Аппаз після здійснення грошового переказу, служить у "батальйоні ім. Номана Челебіджихана".

Кримськотатарський Ресурсний Центр повідомляв, що звинувачення у цій "справі" ґрунтуються на свідченнях "прихованих свідків" та висновку "експертів", які активно співпрацюють із російськими силовиками. Розгляд справи відбувався із грубим порушенням норм міжнародного права, вважають у Центрі.

Згодом окупаційний суд запросив для Куртамета 10 років позбавлення волі.

20 квітня 2023 року кримського татарина Аппаза Куртамета засудив окупаційний суд у Сімферополі до семи років колонії за звинуваченням у нібито фінансуванні українського добровольчого батальйону.

Новини України