За інформацією: Суспільне Кропивницький.
Програміст Вадим Меркулов налаштовує меморіальний екран. Суспільне Кропивницький
Екран тестує програміст міськради Вадим Меркулов. За його словами, на коротку біографію загиблого військовослужбовця чи військовослужбовиці виділятимуть п’ять хвилин. Пошук можна зробити за прізвищем.
"Це сенсорний екранЦе екран, який реагує на дотики пальців чи спеціального стилуса, дозволяючи керувати пристроєм без клавіш або миші. Його використовують у смартфонах та планшетах.. Вже тривають останні налаштування. Ми працюємо як з програмістами з Києва, так і самі".
Думки родичів загиблих військових
Кропивничанка Інга Дуднік втратила на війні доньку Ольгу Мельстер. Вона зі своїм чоловіком Тарасом Мельстером на початку повномасштабного вторгнення залишили цивільні професії та добровільно долучилися до 121-ї бригади тероборони. Загинули у червні 2022 року біля селища Борівське Луганської області. Зі слів Інги Дуднік, торік навесні у міськраді обговорювали з рідними загиблих, яким буде екран.
"Казали: "Обираємо місце, потім з вами проконсультуємось". Це просто неподобство. Екран маленький. Говорили про великий LED-екранЦе екран, який використовує світлодіоди (LED) для створення зображення., який буде розміром з білборд. Пропонували, що це буде біля Центру адмінпослуг. Якби там був великий екран, його б здалеку було видно. Про увічнення пам’яті людей, які загинули, захищаючи нас, тут мова не йде. На жаль, перед тим, як робити такі речі, з нами, взагалі з громадою, це не обговорюють".
Доброволиця 121-ї бригади тероборони Ольга Мельстер з її чоловіком Тарасом Мельстером. Інга Дуднік
На думку Інги Дуднік, одного екрану на все місто – мало.
"Або їх треба ставити декілька і розбивати на логічні групи людей, або взагалі не ставити, бо не можна на один екран помістити інформацію про всіх загиблих. В обласних центрах є Алеї слави, вони дуже ошатні. Там великі світлини, можна квіти покласти. У найменших громадах Кіровоградської області створюють такі Алеї слави. Чомусь Кропивницький не хоче цього робити".